powiększ tekst A A A

wtorek 05.06.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

CHÓR Z PARAFII TRZCIANA WYSTĄPIŁ W LUDŹMIERZU

 27 maja 2018 roku w Bazylice w Ludźmierzu odbył się IX Koncert Chórów Śpiewajmy Ludźmierskiej Pani im ks. prałata Tadeusza Juchas. Gospodarzem spotkania był Chór "Magnificat" z Sanktuarium MB Ludźmierskiej Królowej Podhala, który zaprosił na koncert cztery inne zespoły chóralne: "Kantylena" z Parafii św. Stanisława biskupa i męczennika z Raby Wyżnej, "Zew Gór" z Parafii św. Jana Chrzciciela z Łącka, "Cantate Domino" z Diecezjalnego Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Saletyńskiej z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Chór Parafii Św. Małgorzaty Panny i Męczennicy z Trzciany. Patronat medialny nad koncertem objęła telewizja TVPodhale, Podhale Region.
 Przybyłe zespoły powitał kustosz Sanktuarium ks. Jerzy Filek, który przytoczył znany aforyzm Goethego: "Gdzie słyszysz śpiew - tam wejdź, tam dobre serca mają. Źli ludzie - wierzaj mi - ci nigdy nie śpiewają".  
 Chór Parafialny z Trzclany, prowadzony i śpiewający pod batutą organisty P. Stanisława Grabowskiego, który jednocześnie jest jego założycielem, istnieje od 198S roku, czyli od ponad 30 lat. Obecnie liczy ponad 30 członków, którzy uczestniczą w wielu wydarzeniach kościelnych i świeckich. Początkowo był to chór młodzieżowy, lecz z
upływem lat, po założeniu rodzin i wychowaniu dzieci przez wielu z członków, zespół stał się chórem mieszanym łączącym różne pokolenia. W chórze jest m. in.  siedem małżeństw. Podczas koncertu w Ludźmierzu chór z Trzciany wykonał pięć piesni: "Oto jest dzień", "Czego chcesz od nas Panie", "Witaj Pokarmie", "Królowo polskich miast" oraz "O Boże dzięki Ci składamy".
 Na zakończenie koncertu trwającego podczas intensywnej burzy dyrygenci otrzymali podziękowania i inne pamiątki z ludźmierskiego sanktuarium.

Zapis wideo występu Chóru z Trzciany >>>

                                    Materiał nadesłany. Opracowanie i wprowadzenie: Tadeusz Olszewski

Foto relacja: