powiększ tekst A A A

środa 06.06.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

VI RAJD ZIEMI BOCHEŃSKIEJ NA TERENIE GMINY TRZCIANA

 Podobnie jak w latach poprzednich, także tegoroczna, szósta edycja Rajdu Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga, zorganizowanego w sobotę - 2 czerwca 2018 roku, przebiegała m. in. drogami gminy Trzciana. Zlokalizowano tu odcinki specjalne, prowadzące nieco zminionymi w stosunku do roku poprzedniego trasami. Start przeniesiono do przysiółka Rzyki w Kamionnej, meta pozostałała w tym samym miejscu - koło remizy OSP w Kierlikówce.
 Organizatorzy zaplanowali trzykrotny przejazd drogami Kamionnej, Bełdna i Kierlikówki. Po odwołaniu pierwszego przejazdu kibice, zajmujący miejsca wyznaczone przez organizatorów, czekali trzy godziny na drugi przejazd, który odbył się bez większych problemów. Podczas trwania trzeciego pojawiły się prolemy pogodowe. Nagła ulewa w drugiej połowie dnia sprawiła, że załogi rajdowe w znacznej częsci mieli problemy z oponami.
 Po rozegraniu ostatniego odcinka w Bochni okazało się, że wygrała jadąca Hondą Civic załoga Szymon Żarłok i Krzysztof Pietruszka. Było to jej pierwsze zwycięstwo w karierze, tym bardziej efektowne, że uzyskała przewagę ponad 25 sekund nad drugą  załogą - Grela/Momot (także Honda Civic).
 Należy dodać, że oprócz policji, służb medycznych, nad bezpieczeństwem  czuwali także strażacy z gmin Żegocina i Trzciana.

Oficjalna klasyfikacja końcowa Rajdu Ziemi Bocheńskiej 2018 – 2. rundy RSMŚl 2018:

1. Żarłok/Pietruszka (Honda Civic) 30:38,4 s
2. Grela/Momot (Honda Civic) +25,6 s
3. Stańdo/Grzesik (Renault Clio) +54,4 s
4. Godula/Nowak (Peugeot 106) +1:02,5 s
5. Czubaj/Bubula (Citroen Saxo) +1:02,6 s
6. Wrocławski/Dobrowolski (Renault Clio) +1:19,8 s

Migawka filmowa z OS Kamionna >>>

                                                                Relacja foto i wideo oraz wprowadzenie:Tadeusz Olszewski