powiększ tekst A A A

czwartek 07.06.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

RODZINNA MAJÓWKA W KAMIONNEJ -RELACJA

       27 maja 2018r. już po raz kolejny na terenie szkoły w Kamionnej odbyła się Rodzinna Majówka.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 15.00, tradycyjnie, Nabożeństwem Majowym, które poprowadził ksiądz proboszcz Jerzy Jawor. Następnie wszystkich zebranych powitała serdecznie dyrektor szkoły podstawowej, pani Katarzyna Janiczek, zapraszając do mile spędzonego popołudnia w równie miłym gronie.

Kolejnym punktem uroczystości był program o okazji Dnia Matki i Ojca, przygotowany przez dzieci i młodzież szkoły pod bacznym okiem nauczycieli. Były wdzięczne wierszyki, tańce, skecze, które bawiły publiczność zebraną na szkolnym placu.

W tym dniu miała także miejsce prezentacja płyty wydanej w ramach projektu „Opowiedz mi o wolnej Polsce", realizowanego przez uczniów klasy III gimnazjum pod nadzorem p. Mirosława Koralewskiego. Zawiera ona wspomnienia najstarszych mieszkańców Kamionnej i okolicznych wsi, a tematyką wpisuje się w tegoroczne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Po części oficjalnej wszyscy obecni zostali zaproszeni do wspólnego biesiadowania przy stolikach zastawionych słodkościami oraz przy muzyce DJ Daniela Kasińskiego. Można było skosztować tradycyjnych i regionalnych potraw przygotowanych przez nauczycieli, pracowników, rodziców i sympatyków szkoły.

Dodatkowymi atrakcjami tej uroczystości były m.in. dmuchańce, zabawy z animatorami, rodzinne, sportowe konkursy z nagrodami, pokaz sprzętu strażackiego, a także najmłodsi szkolili swoje umiejętności taneczne podczas zumby. Samorząd uczniowski zorganizował malowanie twarzy. Nietypową, ale jakże ciesząca się popularnością i spektakularną atrakcją były przejażdżki motocyklowe, które zorganizował pan Stanisław Dudziak „Ovca" z Mordarki wraz z zaprzyjaźnioną grupą miłośników motorów.

Miał miejsce także instruktaż pierwszej pomocy przedmedycznej, prowadzony przez panią Elżbietę Urbańską. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się kiermasz zorganizowany przez Grupę Małopolanek, której przewodniczyła pani Iwona Dudziak. Panie prezentowały wspaniałe rękodzieło, zachwycające różnorodnością prac, a także pięknie przyozdobione słodkości, które przyciągały dzieci.
Każdy mógł znaleźć coś dla siebie w to słoneczne popołudnie w pięknym otoczeniu szkoły.
Uroczystość została zarejestrowana przez Foto Video Studio FVBS, które przygotowuje materiał filmowy o wieloletniej tradycji nabożeństwa majowego organizowanego przy współpracy parafii i szkoły.

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej i Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Kamionnej wraz ze społecznością szkolną serdecznie dziękuje:
Wójtowi Gminy Trzciana, Panu Józefowi Nowakowi
Stowarzyszeniu EduKreatywni
Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Wsi Kamionna
Świetlicy Wiejskiej w Kamionnej
Druhom strażakom z OSP w Kamionnej
Grupie ,,Małopolanki z pasją"
Panu Stanisławowi Dudziakowi „Ovca" z Mordarki oraz zaprzyjaźnionej grupie miłośników motorów
Pani Elżbiecie Urbańskiej

Firmom:
Sklep spożywczy w Leszczynie Maria Rosiek
Trak-Pal mechanika samochodowa Jerzy Mucha
Gallod - Leszczyna sp.j. Produkcja lodów
Usługi ogólnobudowlane – Nowak z Kamionnej
"Pieczarka" Firma Handlowa Kazimierz Rojek
Adam Kępa FPH Bułeczka

Rodzicom, sponsorom i sympatykom szkoły, którzy w jakikolwiek sposób finansowy lub organizacyjny wsparli naszą uroczystość.


Material nadesłany: PSP Kamionna

Wprowadzenie: M.R.