powiększ tekst A A A

piątek 08.06.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

SPORTOWY DZIEŃ DZIECKA W TRZCIANIE

 Wójt Gminy Trzciana we współpracy z animatorami Orlika, Szkółką Piłkarską "Babral&Tabak", strażakami z OSP Trzciana, Gminną Świetlicą w Trzcianie i Świetlicami Filialnymi zaprosili z okazji Dnia Dziecka wszystkich najmłodszych mieszkańców gminy wraz z opiekunami na sportowe popołudnie w dniu 3 czerwca 2018 roku. Miejscem spotkania w niedzielne popołudnie były tereny Orlika w Trzcianie. Zaproszeni dopisali i pomimo częściowych trudności pogodowych pod koniec dnia udało się w zdecydowanej większości zrealizować bardzo bogaty i atrakcyjny program, z czego na pewno zadowolona jest pomysłodawczyni imprezy i jednocześnie konferansjerka tego spotkania - Agnieszka Bębenek. Zachęcać rodziny do udziału w różnych rekreacyjnych konkurencjach nie musiała specjalnie długo, a zapisujący startujących i prowadzący różne konkurencje panowie: Stanisław Tracz, Maciej Babral, Stanisław Tabak nie mogli narzekać na brak chętnych. Premią dla uczestników rywalizacji były pamiątkowe medale.
 Lista tych konkurencji jest spora. Rozgrywki piłkarskie żaków, skrzatów, dwójek tata i syn, zabawa znana z programu telewizyjnego "Turbokozak", sprawnościowy tor przeszkód. Nie o zajmowane miejsca ale o dobrą, rodzinną zabawę tu chodziło. Ala dla historii podajemy, że w "Turbokozaku" trzy najlepsze miejsca zdobyli: 1. Marcin Radzięta z synem Bartkiem, 2. Krzysztof Bębenek z synem Szymonem, 3. Robert Świątko z synem Alanem. Zwycięzcy w torze przeszkód to: Tomek Babral (kat. do 8 lat), Hubert Marzec (9 –12 l), Patryk Stańdo (13-15 lat).
  Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko zorganizowane przez policję, na którym można było usiąść w policyjnym wozie i uruchomić sygnały dźwiękowe, przymierzyć policyjne umundurowanie bojowe (korzystały z tego nie tylko dzieci). Długie kolejki ustawiały się do zjeżdżalni Żyrafy i zamku do skakania Sponge Bob, punktu malowania twarzy oraz przejazdów meleksem z OSP Gruszów. Przed publiczności pokazy taneczne zademonstrowały cheerleaderki z zespołów „Shock dance" oraz "Kropeczki" z Zespołu Szkół w Leszczynie, prowadzone przez p. Beatę Pyrz. Interesujący pokaz ratownictwa technicznego dała ekipa z OSP w Trzcianie, która wykorzystała do tego celu posiadany sprzęt ratowniczy oraz samochód dostarczony przez firmę "Balicki - Auto - Części" z Trzciany. Pokaz był objaśniany przez strażaka z tej jednostki - Stanisława Gutowskiego. Miłą niespodzianką był dla dzieci dwukrotny zrzut cukierków z przelatującego samolotu, ufundowany przez Magdalenę i Marcina Radzięta, właścicieli sali weselnej "Arkadia" w Trzcianie. Niespodzianek było zresztą więcej. Ze względów pogodowych (wiatr) nie mogły się odbyć jedynie przeloty balonem. Natomiast przez cały czas trwania imprezy funkcjonowały: prowadzony przez strażaków z OSP w Trzcianie ogródek grillowy oraz stoisko z pysznymi lodami, prowadzone przez panie świetlicowe.
Na udany przebieg czwartego Gminnego Dnia Dziecka 2018 złożyło się wiele pozytywnych czynników: społeczna praca wielu ludzi, hojność sponsorów (w tym głównego - Urzędu Gminy w Trzcianie z Wójtem Józefem Nowakiem na czele), dobra pogoda, duże zainteresowanie ze strony dzieci i ich rodziców, ciekawe propozycje nie tylko dla dzieci.
 Kolejna edycja imprezy - już za rok.

Fotogaleria >>>

Relacja wideo >>>

                                        Zdjęcia, wideo, tekst, wprowadzenie: Tadeusz Olszewski