powiększ tekst A A A

wtorek 19.06.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

PARAFIALNY PIKNIK RODZINNY W TRZCIANIE

       W niedzielne popołudnie 17 czerwca 2018 r. na Orliku w Trzcianie odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany i sponsorowany przez Parafię p.w. św. Małgorzaty w Trzcianie.

Ksiądz proboszcz Władysław Midura wraz z ks. katechetą Jaromirem Buczakiem zaprosili do wspólnej zabawy taneczno - sportowej dzieci i młodzież z Parafialnej Scholi, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza wraz z ich rodzinami.

Ks. Buczak przywitał licznie przybyłych gości, życząc dobrej zabawy, miłych wrażeń i sportowej rywalizacji w duchu fair play.

Piknik rozpoczęto tańcem dziewcząt wraz z mamami. Przy gorących rytmach muzyki tańczono w parach w układzie tanecznym. Dziewczęta: Klaudia Król i Kinga Kącka prezentowały pokaz baniek mydlanych. W międzyczasie można było posilić się gorącą kiełbaską i kaszanką z grila, przygotowaną przez strażaków OSP Trzciana. Na stołach pojawiły się również ciasta, słodycze i napoje.

Kolejnym punktem imprezy były mecze piłki nożnej rozgrywane przez ministrantów w grupie starszej i młodszej. Animator Orlika p. Stanisław Tracz, który był odpowiedzialny za sportową część pikniku przeprowadził rodzinne zawody szybkościowo-sprawnościowe. Zgłosiło się osiem czteroosobowych drużyn damskich, męskich i mieszanych w różnych kategoriach wiekowych. Drużyny przyjęły nazwy : Ogórki, Czereśnie, FC Krasnale, Parówki, Smerfy, Ekstraklasa i Oldboye z Gwiazdeczką. Rywalizacja przebiegała w sześciu konkurencjach: slalom hokejowy, bieg z rakietą i piłeczką, bieg na szczudłach, wyścigi w workach, wożenie "na barana" i wyścigi "taczek". Zwyciężyła drużyna Parówki ale nie to było najważniejsze. Wszyscy bardzo dobrze się bawili, a rywalizacje kończyły się gromkim śmiechem. Uczestnicy w nagrodę otrzymali słodycze.

Parafialny Piknik Rodzinny był imprezą bardzo udaną. Dał możliwość spotkania się rodzin przy wspólnej rozmowie, tańcu, zabawie sportowej. Pokazał jak można aktywnie i wesoło spędzić wspólny czas z rodziną.

Tekst i zdjecia: Stanisław Tracz

Wprowadzenie: M.R.