wtorek 26.06.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

PIERWSZE MECZE XIX TURNIEJU O PUCHAR WÓJTA GMINY TRZCIANA

W dniu 24 czerwca 2018 r. rozegrane zostały spotkania I. rundy (eliminacyjnej) XIX. edycji Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Trzciana. Mimo zmiennej pogody na stadionie w Rdzawie zgromadziła się liczna publiczność, która nie mogła narzekać na brak emocji. Losowanie ułożyło się tak, że mieliśmy okazję oglądać dokładnie te same pojedynki, co w roku poprzednim.
 W pierwszym meczu naprzeciw siebie stanęły drużyny Kierlikówki i Trzciany. Pierwsza bardzo wyrównana połowa zakończyła się bramką strzeloną tuż przed jej końcem przez Krystiana Salacha, który bezpośrednio z rzutu wolnego strzałem pod poprzeczkę zaskoczył bramkarza i Trzciana wyszła na jednobramkowe prowadzenie. W drugiej części spotkania dążąca za wszelką cenę do wyrównania Kierlikówka nadziała się na dwie szybkie kontry. Najpierw w 70 minucie Szymon Zabzdyr z bliska dobił strzał zza pola karnego, a kilka minut później w podobny sposób wynik na 3:0 ustalił Karol Drożdż.

Fotogaleria >>>
Relacja wideo>>>

Następnie na boisko wyszły reprezentacje Leszczyny i Łąkty Dolnej. Trochę niespodziewanie, ale to Ci pierwsi na początku spotkania osiągnęli przewagę, której udokumentowaniem mógł być rajd Karola Pyrza z prawej strony boiska, jednak ofiarną interwencją popisał się jeden z obrońców rywali. Co nie udało się w pierwszej odsłonie, udało się zaraz na początku drugiej. Ulewa, która nadeszła nad stadion, znacznie utrudniła obronę strzału z rzutu wolnego bramkarzowi Łąkty, z dobitką zdążył Karol Zgłobicki i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Do remisu na 2 minuty przed końcem meczu doprowadził Kamil Klejdysz, który w zamieszeniu podbramkowym zachował zimną krew i wpakował piłkę do siatki. Wynik remisowy według regulaminu oznaczał konieczność wykonywania rzutów karnych. A te lepiej wykonywali zawodnicy Łąkty Dolnej i to oni mogli cieszyć się z awansu do półfinału.

Relacja wideo >>>

W ostatnim spotkaniu tego dnia rywalizowały zespoły Rdzawy i Ujazdu. Tylko do pewnego momentu pierwszej połowy mecz był wyrównany. Później wydarzenia na murawie zdominowali już zawodnicy Rdzawy. W ok 20 minuty strzał zawodnika Rdzawy ręką przed bramką zatrzymał obrońca Ujazdu i sędzia nie zawahał się wskazania na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Adrian Grabowski. Mimo jeszcze kilku dobrych okazji do przerwy (m. in. strzał w poprzeczkę bramki Ujazdu) utrzymał się wynik 1:0. Od 50 minuty odrobienie strat utrudniła jeszcze czerwona kartka dla Filipa Kukli. Kolejne bramki dla Rdzawy wydawały się tylko kwestią czasu i tak rzeczywiście było. Najpierw Andrzej Grabias świetnym strzałem z dystansu po ziemi nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję, później swojego gola z rzutu wolnego dołożył Krystian Grabowski. Honorową bramkę dla Ujazdu zdobył natomiast Kamil Błasiński, jednak na bramkę kontaktową zabrakło już czasu.

Relacja wideo ...

Półfinały odbędą się 1 lipca. O godz. 16:00 Trzciana zagra z Łąktą Dolną; o 18:00 Rdzawa z ubiehłorocznym zwycięzcą - Kamionną.
 Ze względu na finał mistrzostw świata w dniu 15 lipca ustalono, że mecz o 3 miejsce odbędzie się o godzinie 13:00, a wielki finał rozgrywek o 15:00. 8 lipca nie gramy ze względu na odpust parafialny w Trzcianie.

Foto, wideo, wprowadzenie: Tadeusz Olszewski