powiększ tekst A A A

wtorek 26.06.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

VI PIKNIK RODZINNY W LESZCZYNIE - RELACJA

 Pogoda tym razem nie rozpieszczała, ani organizatorów, ani uczestników VI Pikniku Rodzinnego, zorganizowanego 23 czerwca 2018 roku w pobliżu szkoły w Leszczynie. Było przede wszystkim zimno, a deszcz padający przed rozpoczęciem imprezy stawiał ją pod znakiem zapytania. Ostatecznie udało się jednak tradycyjną imprezę przeprowadzić w całości. Organizatorzy tj. Szkoła Podstawowa i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Leszczynie, Stowarzyszenie "Nasza Leszczyna", Rada Sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna w Leszczynie dzięki wsparciu licznych sponsorów i darczyńców zapewnili publiczności bogatą ofertę artystyczną i kulinarną. Swoje talenty na estradzie prezentowali uczniowie szkoły podstawowej, oddziału przedszkolnego i klas gimnazjalnych. Znaczna część programu przygotowana przez nich i ich nauczycieli poświęcona była Mamom i Tatom, z okazji ich święta. Wystąpili także laureaci gminnych konkursów wokalnych z Leszczyny. Przeprowadzono także mały plener malarski. Druhowie strażacy z miejscowej jednostki OSP, którzy w tym roku zostali włączeni do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego prezentowali swój samochód, a dla dzieci przygotowali mały plac zabaw. Dzieci mogły pobawić się w strażaków lejąc wodę do celów. Strażacy wykorzystali do pompowania wody zabytkową, ręczną sikawkę. Rozegrano zawody strzeleckie, a najlepsi strzelcy z poszczególnych kategorii odebrali na estradzie pamiątkowe dyplomy i puchary, ufundowane przez Koło Łowieckie "Las" z Kłaja. Piknik zakończyła zabawa taneczna, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dzięki pracy społecznej wielu osób, ofiarności darczyńców i sponsorów, dobrej współpracy szkoły i organizacji udało się zorganizować kolejną udaną imprezę.
 Podczas tego pikniku Rada Sołecka wsi Leszczyna, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Stowarzyszenia „Nasza Leszczyna" podziękowali bukietem kwiatów i słowami wdzięczności Pani Dyrektor Marii Dyrdał, która wraz z końcem wakacji przechodzi na emeryturę, o czym poinformował już w początkowej części pikniku Wójt Józef Nowak.
 Pan Wójt również podziękował Pani Dyrektor za wieloletnią pracę na rzecz szkoły i wsi Leszczyna. Doceniając ogrom starań i poświęcenia wyraził wdzięczność za osiągnięte efekty, które są widoczne na każdym kroku.
 Pani Dyrektor Maria Dyrdał złożyła podziękowania za wieloletnią, udaną współpracę Panu Wójtowi Gminy Trzciana Józefowi Nowakowi, wszystkim członkom Rad Rodziców, którzy przez 17 lat kierowania szkołą przez Panią Dyrektor wspierali ją w działaniach na rzecz szkoły i środowiska lokalnego.
 Słowa uznania skierowała również do Panów Sołtysów i Rad Sołeckich w minionych latach, a także do Radnych wsi Leszczyna, członków Ochotniczej Straży Pożarnej i Orkiestry Dętej na ręce prezesa OSP i kapelmistrza orkiestry.
Podziękowania skierowane były do wszystkich ludzi, którzy poprzez swoje działania wspierali Panią Dyrektor w pracach, które służyły rozwojowi placówki i realizacji wszystkich zamierzonych przedsięwzięć.
 Tak więc dzięki pracy społecznej wielu osób, ofiarności darczyńców i sponsorów, dobrej współpracy szkoły i organizacji udało się zorganizować w Leszczynie kolejną udaną imprezę.

 PODZIĘKOWANIA:

 Organizatorzy Pikniku Rodzinnego w Leszczynie pragną wyrazić ogromną wdzięczność dla Starosty Bocheńskiego za objęcie patronatem imprezy środowiskowej. Serdeczne podziękowania i ogromne słowa uznania dla współorganizatorów tego przedsięwzięcia i wszystkich osób zaangażowanych, a w szczególności członkom Ochotniczej Straży Pożarnej w Leszczynie, Stowarzyszenia „Nasza Leszczyna", Radzie Sołeckiej, Radzie Rodziców, Nauczycielom i Uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej w Leszczynie oraz dla wszystkich sponsorów i osób wspierających nasze przedsięwzięcie.
 Wielkie słowa uznania i wdzięczności dla Pana Bronisława Kłóska za użyczenie sprzętu, urządzeń chłodniczych i pomoc w organizacji Pikniku. Organizatorzy Pikniku Rodzinnego w Leszczynie pragną wyrazić ogromną wdzięczność dla Państwa Anny i Wacława Traczów oraz Państwa Marii i Marka Leszczyńskich za nieodpłatne użyczenie działki na zorganizowanie imprezy środowiskowej. Bez udostępnienia działki na tę imprezę nie byłoby możliwości, by Piknik Rodzinny odbył się.
 Serdeczne podziękowania dla Orkiestry Dętej w Leszczynie za wspaniałe koncerty w latach poprzednich i uświetnianie Pikników Rodzinnych w Leszczynie, dla Pana Krzysztofa Adamczyka za prace związane z doprowadzeniem prądu elektrycznego do sceny i urządzeń oraz dla Koła Łowieckiego „Las" w Kłaju za zorganizowanie zawodów strzeleckich.

Lista sponsorów – VI Piknik Rodzinny

1. "Bajo" Barbara, Wojciech Bajor, Kamionna
2. „ANMAR" Anna, Marek Dudzik, Trzciana
3. „ASGA" Anna, Stanisław Łukasik, Kierlikówka
4. „CENTRUM MARKET" Roman Dziedzic, Trzciana
5. „Meblart" Anna, Mateusz Dutka, Leszczyna
6. „Roboty tynkarskie" Jan Łącki, Trzciana
7. „Rumianek" Mariusz Piasecki, Trzciana
8. „Rumianek" Mariusz Piasecki, Trzciana
9. „SANA-DENT" Stomatologia Kompleksowa Agata Augustynek, Trzciana
10. Agata, Radosław Wójcik, Trzciana
11. Agata, Stanisław Krawczyk, Leszczyna
12. Agata, Tomasz Mikołajek, Leszczyna
13. Agnieszka Banaś, Zakład kosmetyczny, Trzciana
14. Anna i Robert Tracz, Leszczyna
15. Barbara, Andrzej Zgłobiccy, Leszczyna
16. Beata, Krzysztof Stochel, Leszczyna
17. Bogumiła, Jan Sroka, Diamentowi Managerowie firmy Forever
18. Bogumiła, Stanisław Mucha, Królówka
19. Celina, Daniel Sroka, Iglo Manager firmy Forever
20. Danuta, Zdzisław Chojeccy, Trzciana
21. Dorota, Stanisław Burkiewicz, STALCHEM
22. Elitarne Towarzystwo Agentów Pośrednictwa „ETAP", Tarnów
23. Elżbieta Kwiatkowska, Trzciana
24. F.H.U. „Gallod" S.J. Bronisław Kłósek, Michał Kłósek, Leszczyna
25. F.H.U. „GRAFIT" Salon AGD S.C. Katarzyna i Jarosław Dziedzic
26. F.H.U. Radecomp, Trzciana
27. Gabinet kosmetyczny Maria Pawlicka, Trzciana
28. Grażyna, Stanisław Kurczak, Leszczyna
29. Grzegorz Chojecki, Leszczyna
30. Grzegorz Kulikowski, księgarnia „WOLUMEN"
31. Henryka, Rafał Kinel, Leszczyna
32. Ilona, Piotr Bernady, Leszczyna
33. Janina, Andrzej Tworzydło, Leszczyna
34. Joanna, Mateusz Kłósek, Leszczyna
35. Jolanta, Stanisław Król, Leszczyna
36. Józefa, Józef Łukasik, Leszczyna
37. Katarzyna, Tobiasz Kłósek, Leszczyna
38. Księgarnia szkolna, Marzena Janiczek, Żegocina
39. Magdalena, Marcin Radzięta, Trzciana
40. Magdalena, Sebastian Kłósek, Leszczyna
41. Małgorzata, Janusz Stochel, Leszczyna
42. Maria Dyrdał, dyrektor PSP w Leszczynie
43. Maria Mikuła, Monika Mikuła, Leszczyna
44. Maria, Marek Leszczyńscy, Leszczyna
45. Maria, Roman Pietroń, Leszczyna
46. Mirosława, Jeremiasz Tracz, Leszczyna
47. Monika, Tomasz Chojeccy, Leszczyna
48. P.H.U. MEGA KABEL – Hurtownia elektryczna, Janusz Ciuruś
49. Pizza „Leonardo" - Łapanów
50. Renata Filipowska, Kraków
51. Renata, Paweł Chojeccy, Leszczyna
52. Rozlewnia wód mineralnych „Sopel" Sp. z o.o., Muszyna
53. Sabina, Krzysztof Statek, Trzciana
54. Salon fryzjerski Maria Grabowska, Trzciana
55. Salon fryzjerski, Magdalena Zaczek, Trzciana
56. Stanisław Tracz, Leszczyna 122
57. Starostwo Powiatowe w Bochni
58. Szkółka krzewów ozdobnych „Iglaki", Renata, Bogdan Chojeccy, Leszczyna

Fotogaleria >>>
Relacja wideo >>> wkrótce

                                        Foto, wideo, relacja, wprowadzenie: Tadeusz Olszewski