powiększ tekst A A A

czwartek 28.06.2018

Kategoria
Informacje Urzędu Gminy

FOTOWOLTAIKA- POZYSKALIŚMY DOFINANSOWANIE NA ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

Gmina Trzciana jeszcze pod koniec 2017 roku złożyła wniosek o dofinansowanie inwestycji w odnawialne źródła energii w ramach Poddziałania 4.1.1 Rozwój infrastruktury produkcji energii ze źródeł odnawialnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Dla większej efektywności ekologicznej wniosek składaliśmy w porozumieniu z 40 innymi gminami naszego województwa, dla których liderem była Gmina Kocmyrzów-Luborzyca.

Zarząd Województwa Małopolskiego uchwałą z dnia 19 czerwca 2018r. zatwierdził listę podstawowych projektów ocenionych i wybranych do dofinansowania. Nasz wspólny projekt pn. „Partnerski projekt budowy instalacji odnawialnych źródeł energii dla gmin Województwa Małopolskiego" zajął I miejsce na liście rankingowej. Jego ogólna wartość to prawie 69 mln zł.

W ramach tego projektu dofinansowanie otrzymają mieszkańcy Gminy Trzciana, którzy zgłosili akces do programu. Po spotkaniu wójtów, które odbędzie się 10 lipca 2018r. skontaktujemy się z osobami, które wzięły udział w projekcie i poinformujemy Państwa o dalszych działaniach związanych z jego realizacją. Prosimy również śledzić naszą stronę internetową.

wprowadzający: A.B.