powiększ tekst A A A

piątek 29.06.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

UKS "ORZEŁ" KIERLIKÓWKA Z MINISTERIALNĄ DOTACJĄ

 Miło nam poinformować, że Uczniowski Klub Sportowy UKS „Orzeł" działający przy Publicznej Szkole Podstawowej w Kierlikówce otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach rządowego programu „Klub 2018" w wysokości 10 000 zł.
 Przyznana dotacja przeznaczona jest na rozwój aktywności fizycznej (zajęcia piłki ręcznej dla dziewcząt w wieku 10-14 lat), zakup sprzętu sportowego (piłki ręczne, siatki do bramek piłki ręcznej) i stroje sportowe.
UKS „Orzeł" działa od 2002 roku prowadząc treningi w zakresie: lekkoatletyki, piłki nożnej i ręcznej. Działalność Klubu wspierają członkowie zarządu oraz rodzice dzieci biorących udział w zajęciach.
Zajęcia prowadzone są na sali gimnastycznej i boisku szkolnym przy PSP w Kierlikówce. Obiekt wyposażony jest w podstawowy sprzęt zapewniający możliwość realizowania zajęć treningowych w podstawowym zakresie.
 Pierwsza edycja Programu ruszyła w 2016 roku. Na jego realizację przeznaczono kwotę 24 mln zł. Pozwoliło to wesprzeć 2151 klubów sportowych ze wszystkich województw. Szkoleniem objętych zostało ponad 130 tys. dzieci i młodzieży.
 W roku 2017 kwota na realizację programu wzrosła do ponad 37 mln zł, co pozwoliło na dofinansowanie działalności 3 352 klubów sportowych z terenu całej Polski. Wsparcie trafiło do blisko 170 tys. dzieci i młodzieży. W roku 2018 na realizację Rządowego Programu KLUB przeznaczono aż 40 mln zł. Program z jednej strony służy szeroko pojętej aktywizacji dzieci i młodzieży, tworząc tym samym podwaliny zdrowego i sprawnego społeczeństwa, z drugiej natomiast – stanowi kuźnię talentów, przyszłych gwiazd polskiego sportu. Mamy nadzieję, że także rodem z Kierlikówki.

                               Materiał nadesłany: PSP Kierlikówka, opracowanie i wprowadzenie:Tadeusz Olszewski