powiększ tekst A A A

niedziela 01.07.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

WZRUSZAJĄCE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W SP W LESZCZYNIE

 22 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Leszczynie, podobnie jak we wszystkich polskich placówkach oświatowych, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Oficjalnie podsumowano całoroczny trud nauki uczniów, rozdano świadectwa, nagrody, dyplomy, listy gratulacyjne i statuetki prymusa.
 Tegoroczna uroczystość stanowiła również okazję do pożegnania uczniów III klasy gimnazjum oraz odchodzącej na zasłużoną emeryturę nauczycielki - Pani Marii Łąckiej i Pani Dyrektor Marii Dyrdał. W obecności wójta gminy Trzciana - Pana Józefa Nowaka, radnych, nauczycieli, rodziców i uczniów Pani Dyrektor poinformowała zebranych, iż z dniem 31 sierpnia br. kończy wieloletnią pracę nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej oraz 17-letnie pełnienie funkcji dyrektora placówki. Wzorową pracę Pani Marii Łąckiej oraz Pani Dyrektor Marii Dyrdał uhonorował Wójt Gminy Trzciana Pan Józef Nowak, który podziękował za wyjątkowo aktywną działalność na rzecz bezpieczeństwa, wysokiego poziomu nauki i rozwoju szkoły oraz życzył wiele pomyślności w nowym etapie życia. Podziękowania i życzenia złożyli również Prezes stowarzyszenia „Nasza Leszczyna" Pani Maria Pietroń, nauczyciele i przedstawiciel Rady Rodziców. Uczniowie swoją wdzięczność wyrazili wspaniałym programem artystycznym wypełnionym wierszami, tańcami i piosenkami. Ten dzień był pełen wzruszeń i wspomnień.
 Dla Pani Dyrektor Marii Dyrdał oraz Pani Marii Łąckiej kończy się czas trudnej, ale jakże satysfakcjonującej pracy, a zaczyna się czas zasłużonego wypoczynku w gronie rodziny i przyjaciół. Nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie naszej szkoły pragną podziękować za wieloletnie zaangażowanie w edukację i wychowanie, za każdy dzień spędzony z nami. Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość, za współpracę i pomoc w trudnych chwilach.
 Dziękujemy za uśmiech, za dobre słowo, za wiedzę oraz za mądre i ciekawe lekcje. Życzymy, aby wszystkie plany i marzenia spełniły się właśnie teraz, aby nie opuszczał Pań dobry humor, aby znalazły Panie czas dla siebie, na realizację swoich pasji. Życzymy również zdrowia, ciepła i spokoju w życiu osobistym. Dziękujemy za każde słowo, życiową mądrość i otwarte serce.
                                                                     Uczniowie, Rada Pedagogiczna oraz Pracownicy Szkoły.

                                    Materiał nedesłaany: SP w Leszczynie. Opracowanie i wprowadzenie: Tadeusz Olszewski