powiększ tekst A A A

wtorek 03.07.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

II TURNIEJ ŚDS-ÓW W RDZAWIE - ŚDS-ADA 2018

 28 czerwca 2018 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy w Rdzawie została przeprowadzona II ŚDS-iada - impreza rekreacyjna, w której drużyna gospodarzy rywalizowała z ekipami zaproszonych gości z innych domów środowiskowych. W tym roku organizatorzy planowali przeprowadzić ją w plenerze, ale fatalna pogoda zmusiła ich do zorganizowania turnieju wewnątrz budynku.
 Przybyłe wraz z opiekunami drużyny z Muchówki, Zagórzan i Żegociny oraz zaproszonych gości powitała Barbara Borowiec - Kierownik ŚDS w Rdzawie. O pracę w komisji konkursowej poprosiła panie: Danutę Michniak-Dutkiewicz (przewodnicząca), Agata Płaszczyk (kierownik ŚDS z Muchówki) oraz Stefan Jaskułowski (SDS Rdzawa)
Całą imprezę prowadziły panie pracujące w ŚDS Rdzawa: Beata Daniec i Ewa Trzeciak, które nie tylko zapowiadały poszczególne konkurencje, ale także je prowadziły.
W tym roku organizatorzy wprowadzili do turnieju dziewięć konkurencji. Tematem przewodnim turnieju było zdrowie. Przed rozpoczęciem rywalizacji poszczególne drużyny przedstawiły się widzom. Sześcioosobowe drużyny startowały według wylosowanej kolejności. Z numerem pierwszym startowała ekipa z ŚDS Zagórzany, z drugim gospodarze - Śds Rdzawa, z trzecim - ŚDS Żegocina i czwartym ŚDS Muchówka.
 Rozegrano aż dziewięć konkurencji. Pierwszą była prezentacja drużyn. Okazało się, że ekipy przygotowały bardzo ciekawe samoprezentacje, w większości oparte na piosenkach opowiadających o zdrowym odżywianiu i trybie życia. Jury było zgodne - wszystkim drużynom przyznały po pięć punktów. W pozostałych konkurencjach
Walczono o specjalne statuetki, medale i nagrody, które ufundowali organizatorzy. Było to różnorodne prace wykonane w pracowniach ŚDS-u Rdzawa.
 Kiedy już podliczono wyniki okazało się, ze pierwsze miejsce ponownie zdobyli gospodarze (73 pkt.), drugie - ŚDS Zagórzany (70 pkt.), trzecie - ŚDS Żegocina (55 pkt), czwarte - ŚDS Muchówka (50 pkt.). O takiej kolejności zdecydowały głównie dwie konkurencje: poznaj smak (uczestnicy z zawiązanymi oczami jedli kawałki owoców i rozpoznawali je po smaku) oraz kręgle. W pozostałych konkurencjach tj. apetyczny talerz, wyklej owoc, ugryź jabłko, znajdź różnicę rywalizacja była bardzo wyrównana i tylko pojedyncze punkty dzieliły poszczególne drużyny lub wszystkie otrzymywały taką samą ilość punktów. Dodatkową konkurencją było koło fortuny, które przyniosło nagrody trzem drużynom, a tylko Rdzawa miała pecha i koło odjęło jej 1 punkt.
 Turniejowa zabawa, zakończona rozdaniem medali, statuetek i nagród oraz wspólnym posiłkiem, była znakomita. Nie brakowało emocji, pomysłowości i zdrowej rywalizacji, która integruje uczestników, rozwija ich osobowość i daje chwile radości.

Fotogaleria >>>

                                         Relacja, zdjęcia, opracowanie i wprowadzenie: Tadeusz Olszewski