powiększ tekst A A A

wtorek 24.07.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

Dodatkowe mozliwości wsparcia

Szanowni Państwo przedstawiamy trzy informacje głównie dla przedsiębiorców i os. zamierzających rozpocząć działalność:

1) Do końca wakacji, a dokładnie do 28 sierpnia br., potrwa nabór wniosków w ramach nowego konkursu, który pozwoli małopolskim firmom być bardziej eko. W ogłoszonym niedawno konkursie dofinansowane zostaną m.in. projekty zakładające poprawę efektywności energetycznej przedsiębiorstw, poprzez głęboką modernizację energetyczną obiektów czy zastosowanie technologii efektywnych energetycznie.

http://dolinaraby.pl/otrzymaj-dotacje-i-badz-eko-przedsiebiorca/

2) W ramach programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie" absolwenci szkół średnich i studiów wyższych w okresie 48 miesięcy od dnia otrzymania dyplomu, studenci ostatniego roku studiów wyższych I i II
stopnia oraz zarejestrowani bezrobotni, mogą skorzystać z pożyczki na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Maksymalna wysokość pożyczki dla jednej osoby wynosi 92 456,80 zł, a oprocentowania jedynie 0,44% w skali roku. Okres spłaty do 7 lat.

Przypominamy również, że MFES od września 2017 r. udziela również pożyczek w ramach produktu „Małopolska Pożyczka" ze środków województwa małopolskiego i Unii Europejskiej. Mikro, Małe i Średnie przedsiębiorstwa prowadzące działalność i realizujące przedsięwzięcia rozwojowe na terenie woj. małopolskiego mogą skorzystać z pożyczki aż do 0,5 mln zł!

http://dolinaraby.pl/pierwszy-biznes-wsparcie-w-starcie-i-przedsiebiorcza-malopolska/

Pożyczek tego typu udziela również MARR S.A http://archiwum.marr.pl/projekty/pozyczki_na_start oraz

https://www.marr.pl/dcb2/#1520590362089-3c3419de-d9c8

3) Zachęcamy do zapoznania się z ofertą WUP na otrzymanie bonów szkoleniowych dla osób pracujących lub prowadzących własną działalność gospodarczą. Możliwość dofinansowania ponad 80% kosztów szkolenia.

http://dolinaraby.pl/bony-na-szkolenia-podnoszace-kwalifikacje-zawodowe/

 

Materiał: LGD Dolina Raby

Wprowadzenie: M.R.