powiększ tekst A A A

środa 25.07.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

„WAKACJE Z PASJĄ” w PSP w Kamionnej

       Tegoroczny początek wakacji w Szkole Podstawowej w Kamionnej był dla uczniów niezwykle pasjonujący. Dzięki Paniom z grupy ,,Małopolanki tworzą... Być Kobietą z pasją", dzieci miały przygotowaną bardzo atrakcyjną ofertę wakacyjną. Przedsięwzięcia realizowane były w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Autorkami projektu były Panie Iwona Dudziak i Agnieszka Oświęcimka. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawował Starosta Bocheński oraz Wójt Gminy Trzciana.

       Celem przedsięwzięcia było inspirowanie dzieci do działań ambitnych, nietypowych, uczenie otwartości oraz kreatywności myślenia. Dzieci otrzymały sporą dawkę energii, witamin, słodyczy, wiedzy i kreatywnych pomysłów. To wszystko wykorzystają na dalsze dni letniego wypoczynku.

Po cyklu warsztatów do wakacyjnego plecaka dzieci zabrały:
- słodkości – zajęcia cukiernicze poprowadziła Pani Magdalena Stadnik Głuc,
- słownik językowy – angielski z pasją na wesoło odbył się dzięki Pani Annie Grodzińskiej,
- pasję do sportu i tańca – zajęcia poprowadziła Pani Kinga Górka,
- kolorowe serca – technikę ozdabiania przedmiotów metodą decoupage zaprezentowała Pani Iwona Dudziak,
- opaski i breloczki – Pani Agnieszka Oświęcimka nauczyła dzieci jak samodzielnie stworzyć modne dodatki,
- zasady zdrowego żywienia – Pani Renata Maciejasz pokazała dzieciom jak odżywiać się zdrowo i kolorowo.

Nad całością zajęć czuwała Pani Iwona Dudziak.

Plecak z „Wakacji z pasją" dzieci wypełniły po brzegi przede wszystkim uśmiechem, radością i dobrymi pomysłami. Dzięki staraniom Pań, udało się obudzić w dzieciach wiele pasji. Wielką wdzięczność budzi fakt, że Panie zorganizowały dzieciom czas całkowicie bezpłatnie, pracując w ramach wolontariatu.

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Kamionnej serdecznie dziękuje Paniom: Iwonie Dudziak, Agnieszce Oświęcimka, Magdalenie Stadnik Głuc, Annie Grodzińskiej, Kindze Górka, Renacie Maciejasz za bezinteresowną pracę na rzecz dzieci z naszej szkoły i uatrakcyjnienie im wakacyjnych dni.

Tekst: ID, AO, KJ

Wprowadzenie: M.R.