powiększ tekst A A A

czwartek 16.08.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

ŚWIĘTO MATKI BOSKIEJ ZIELNEJ W PARAFII TRZCIANA

W dniu wczorajszym, tj. 15 sierpnia 2018r. zgodnie ze staropolską tradycją, w podziękowaniu za tegoroczne plony do kościoła parafialnego w Trzcianie przyniesiono dwa wieńce żniwne: wieniec Koła Gospodyń Wiejskich „Przyjazny Ujazd" i „Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych" z Trzciany. Obydwa wieńce przyjechały pięknymi, wystrojonymi na tę okazję powozami. Dodatkowo KGW z Ujazdu wjechało na plac kościelny przy wtórze orkiestry ludowej.

W trakcie mszy świętej dokonano poświęcenia wieńców oraz bukietów przyniesionych przez parafian, symbolizujących tegoroczne plony ziemi. Na ołtarzu złożono również upieczone chleby dożynkowe i kosz z owocami ziemi.
Po mszy świętej Panie z KGW „Przyjazny Ujazd" częstowały uczestników nabożeństwa upieczonymi przez siebie ciastami drożdżowymi.

Przynoszenie do kościoła w Święto Matki Boskiej Zielnej wieńców żniwnych to szlachetna, dziękczynna tradycja. Wspaniale, że z roku na rok jest ona w tak piękny sposób podtrzymywana przez mieszkańców naszej gminy.

Relacje z obchodów wczorajszego święta przedstawia galeria: 15 sierpnia - Święto Matki Boskiej Zielnej w Parafii Trzciana.

zdjęcia: ks. Jaromir Buczak, Agnieszka Bębenek