powiększ tekst A A A

środa 05.09.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

POWIAT ZAPRASZA NA WEEKEND Z ZABYTKAMI

       Starostwo Powiatowe w Bochni w drugi weekend września zaprasza na „Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego" (w tym roku wypada w dniach 8 i 9 września). Wydarzenie to przybrało już charakter cykliczny, a jego ideą jest udostępnienie mieszkańcom i turystom najciekawszych obiektów i miejsc znajdujących się na terenie Powiatu.

       W tegorocznym programie można znaleźć aż 45 punktów. Wstęp do muzeów i zwiedzanie zabytków będzie darmowe! Jedynym wyjątkiem jest Kopalnia Soli w Bochni, gdzie ustalony został 50% rabat na zjazdy. Na wszystkich, którzy w ten weekend zdecydują się odwiedzić Powiat Bocheński, będzie czekać wiele niecodziennych atrakcji. Będzie można m.in. odkryć tajemnicę Zamku Kmitów i Lubomirskich w Wiśniczu, zobaczyć najstarszy i zarazem najcenniejszy Kościółek w Małopolsce - kościółek św. Leonarda w Lipnicy Murowanej, przenieść się w odległe stulecie za sprawą trasy Multimedialnej bocheńskiej Kopalni Soli, podziwiać piękne okazy w Muzeum Motyli czy obejrzeć ruiny na co dzień niedostępnego Klasztoru Karmelitów Bosych na terenie Zakładu Karnego, ale także odwiedzić lokalne winnice, czy podglądnąć staropolską kuchnię. W programie znajdują się również wykłady, wystawy, gry terenowe, wycieczki szlakiem pomników historii czy spacery po ciekawych miejscach.

W sobotę 8 września zapraszamy na plac pod Kominem, gdzie wspólnie będziemy świętować 770 urodziny Kopalni Soli Bochnia, od godz. 16.00 przewidziano animacje dla dzieci oraz koncert jednej z legend polskiego rocka – TRUBADURÓW. Natomiast na dziedzińcu Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni wystąpi światowej sławy muzyk Daryl Stodes &Friends.

Tradycyjnie kończymy muzycznie, czyli w niedzielę 9 września zapraszamy na Muzyczne zakończenie Weekendu z zabytkami, w Parku Rodzinnym Uzbornia w Bochni.

Program:

15.00 Jesienny koncert uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia im. Juliusza Łuciuka w Mikluszowicach

16.00 Trening Fitness dla każdego z Barbell Klub Bochnia

17.00 Himalaje dla każdego - jak przygotować się do trekkingu i wyprawy – spotkanie z himalaistami Sylwią Bajek i Szczepanem Brzeskim

18.30 Koncert Orkiestry Dętej BACZKÓW – zbiórka na nową płytę

19.45 Stars & Hits – projekt muzyczny w wykonaniu Agnieszki Włodarczyk, Kai Paschalskiej, Barbary Melzer, Bilguuna Ariunbaatar i Artura Chamskiego.

21.00 Widowisko ogniowo pirotechniczne "Oparzelisko" w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego.

Oprócz muzycznych doznań, oraz spotkań z ciekawymi ludźmi, przygotowaliśmy również warsztaty dla dużych i małych.

Nikt, kto odwiedzi zabytki Powiatu Bocheńskiego w tym czasie, nie wróci zawiedziony, gdyż wspólnie z hotelami przygotowaliśmy ofertę specjalną czyli 25 %zniżki na pobyt w Hotelu Kasztel i Hotelu Nowa Bochnia oraz 20 % zniżki na smaczne przekąski w wybranej restauracji lub cukierni: Ciachomania, Chantilia, Da grasso, Restauracja Panorama i Gospoda pod Kamieniem Brodzińskiego.

Każdy turysta, zmęczony całodziennym, pełnym atrakcji zwiedzaniem pamiątek kultury materialnej, może skorzystać z tej oferty. Wystarczy tylko hasło WEEKEND Z ZABYTKAMI.

Szczegółowy program znajdą Państwo na stronie www.zabytki.powiatbochenski.pl

Serdecznie zapraszam do Powiatu Bocheńskiego, skarbnicy możliwości i kopalni wrażeń.


Materiał nadesłany: Starostwo Powiatowe w Bochni

Wprowadzenie: M.R.