powiększ tekst A A A

czwartek 20.09.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

WAKACYJNE REMONTY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŁĄKCIE DOLNEJ

 - Okres wakacyjny, zakończony już dawno, ale przepracowaliśmy go bardzo owocnie. W szkole dokonano remontów w najbardziej zniszczonych częściach, które od lat nie były odnawiane, a wilgoć i czas zrobiły swoje, co widać choćby częściowo, na zamieszczonych zdjęciach – lecz zdjęcia nie oddają rzeczywistego stanu ani przed remontem ani po, więc najlepiej jest przyjść i zobaczyć na własne oczy. Dzięki wsparciu rodziców udało się gruntownie odnowić i wyposażyć częściowo, w nowe meble trzy sale lekcyjne w najstarszej części budynku. Biblioteka została wyposażona w nowe meble oraz wzbogaciła się w o około 200 nowych pozycji książkowych dzięki udziałowi w programie Narodowego Rozwoju Czytelnictwa, z którego otrzymaliśmy na ten cel 3100 zł (w tym 20 % wkład własny). Dwie sale lekcyjne zostały wyposażone w tablice multimedialne z projektorami ultra krótkoogniskowymi za kwotę 17500 zł - dzięki udziałowi w programie rządowym „Aktywna tablica" (w tym 20% wkład własny).
 Udało się również odnowić szatnię w oddziale przedszkolnym, która do tej pory nie zachęcała przedszkolaków ani zapewne rodziców do przyprowadzania dzieci. Teraz jest piękna a co najważniejsze w końcu bezpieczna dzięki nowoczesnej podłodze. Równie ważną inwestycją w oddziale przedszkolnym była wymiana mebli w głównej sali, dostosowanych do współczesnych wymagań oraz zamontowanie przedszkolakom tablicy multimedialnej wraz z rzutnikiem aby i one mogły „poczuć " nowe technologie. Remontom poddany został również korytarz łączący budynki szkoły i przedszkola – m.in. wymiana podłóg, oświetlenia, wyposażenia.
 Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyłączyły się do wymienionych prac. Bez wkładu pracy rodziców, wparcia finansowego z ich strony oraz organu prowadzącego nie bylibyśmy w stanie udźwignąć kosztów takich remontów. Jeszcze raz wszystkim dziękujemy - informuje Paweł Łącki - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łąkcie Dolnej.

                           Materiał nadesłany: SP w Łąkcie Dolnej. Opracowanie i wprowadzenie Tadeusz Olszewski