powiększ tekst A A A

poniedziałek 01.10.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

GOŚCINNY ŚDS

       Placówka wsparcia dziennego w Rdzawie na co dzień oczekująca tylko na swoich Uczestników od czasu do czasu tętni intensywniejszą energią i wrzawą. Tak było w czwartek 30 sierpnia, kiedy to placówka zorganizowała po raz czwarty „ Wakacyjny Dzień Otwarty". Impreza co roku przyciąga mnóstwo uczestników, dla których nasi domownicy przygotowali konkursy i zabawy integracyjne. Zabawa była wyśmienita, a radosne okrzyki rozbawionych dzieci słychać było na całą okolicę.

       Korzystając z pięknej pogody nasi Uczestnicy w dniu 6 września wyjechali na wycieczkę do Niepołomic, gdzie zwiedzili zamek królewski, rynek i delektując się ciepłym wrześniowym powietrzem odbyli długi spacer po parku.
Rozleniwieni po wycieczce, rozbawieni wizytą wakacyjnych gości zamiast wracać do pracy terapeutycznej w poszczególnych pracowniach, ponownie byliśmy gospodarzami niezwykle miłego spotkania. Tym razem gościliśmy w naszej placówce osiemdziesięcio osobową grupę przedszkolaków z Bajkowego Przedszkola w Łapanowie. I znów nasz ośrodek tętnił radością i wrzawą dziecięcą, która ożywiła naszych Uczestników wzmacniając w nich potrzebę i sens życia.

       Niezwykle ciepłe, wrześniowe powietrze zachęciło nas do kolejnego wyjazdu. Tym razem udaliśmy się z naszymi Uczestnikami do Rabki Zdrój, gdzie zwiedziliśmy muzeum Władysława Orkana i odbyliśmy spacer po parku delektując się uzdrowiskowym, zdrowym powietrzem, doznając równocześnie wrażeń wzrokowych bogatej roślinności, którą ozdabiały dodatkowo krople wody tryskającej fantazyjnie z kilku fontann znajdujących się na rozległym miejscu ciszy i wytchnienia.

       Nasza placówka kilka razy w ciągu roku organizuje spotkania z zaprzyjaźnionymi domami, by poprzez zabawę rozwijać w naszych Uczestnikach umiejętności społeczne. Takie właśnie spotkanie zorganizowaliśmy w naszym domu dnia 19 września goszcząc Uczestników z sąsiedniego ŚDS w Zagórzanach wraz z terapeutami oraz panią kierownik Małgorzatą Kordula. Pogoda dopisała więc cały dzień spędziliśmy na podwórku naszego domu grillując i bawiąc się wesoło, zawiązując nowe znajomości i wymieniając się doświadczeniami.

       W naszym domu dbamy, aby codzienność nie była monotonna i nudna. W tak krótkim czasie aż tyle emocji i wrażeń, a co jeszcze przed nami ? Tego nie zdradzamy , ale już po wszystkim znowu Państwu opowiemy !!!

 

Materiał: ŚDS w Rdzawie

Wprowadzenie: M.R.