powiększ tekst A A A

piątek 12.10.2018

Kategoria
Informacje Urzędu Gminy

Projekt „Maluch 2019”

W związku z informacją uzyskaną w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim odnośnie planowanego naboru do Projektu „Maluch 2019" odbyło się spotkanie Wójta Gminy Trzciana z przedstawicielami Rady Sołeckiej w Leszczynie oraz Prezesem Stowarzyszenia Nasza Leszczyna i Dyrektorem Przedszkola prowadzonego przez to Stowarzyszenie.  Na spotkaniu określono możliwości zorganizowania żłobka lub Klubiku Malucha, w pomieszczeniach przylegających do niecki basenu w PSP w Leszczynie.

W poprzednich latach została przygotowana dokumentacja techniczna na pomieszczenia przeznaczone na taki cel.
Można uzyskać dofinansowanie w wysokości 75 % do kosztów prac budowlanych i wyposażenia takiego obiektu. Koniecznym jednak jest zadeklarowanie liczby dzieci w wieku do lat 3, których rodzice chcieliby skorzystać z tego typu placówki.

Na spotkaniu uzgodniono, że placówka byłaby czynna od 1 września 2019 roku przez 9 godzin dziennie.

Mieszkańców Gminy Trzciania zainteresowanych zapisaniem dzieci do Klubiku prosimy o zgłaszanie się do Urzędu Gminy w Trzcianie w terminie do 30 października 2018 r. Informujemy, że możliwe jest przyjęcie 25 dzieci.

Projekt zagospodarowania pomieszczeń przy niecce basenu przy szkole podstawowej w Leszczynie z przeznaczeniem na żłobek lub klubik Malucha dla dzieci od 1 roku do 3 lat w załączeniu.

wprowadzający: A.B.