powiększ tekst A A A

czwartek 18.10.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE - "Czyste powietrze"

       Informujemy, że w gminach Małopolski prowadzona jest kampania informacyjna Rządowego Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Zgodnie z podpisanym Porozumieniem z Ministrem Środowiska Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie zapewnia ekspertów referujących prezentację przygotowaną przez Ministerstwo Środowiska, zawierającą podstawowe informacje o przyczynach złej jakości powietrza i wynikających z tego konsekwencjach dla zdrowia ludzi oraz o założeniach Programu „Czyste Powietrze", w tym o zakresie pomocy jaka będzie udzielona osobom fizycznym, do których jest ona skierowana.

Czyste Powietrze to kompleksowy program, którgo celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzonych do atmosfery przez domy jednorodzinne.

Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym.

Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.

Maksymalny możliwy koszt, od którego liczona jest dotacja to 53 tys. zł.

 

W związku z powyższym w dniu 24 października 2018 r. o godzinie 18:00 w Świetlicy Gminnej w Trzcianie odbędzie się spotkanie dotyczące realizacji Programu priorytetowego „Czyste Powietrze".


SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW!

 

Wprowadzenie: M.R.