powiększ tekst A A A

czwartek 18.10.2018

Kategoria
Informacje Urzędu Gminy

DOFINANSOWANIE DO REMONTU POMNIKA PRZY KOŚCIELE W TRZCIANIE

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Małgorzaty w Trzcianie otrzyma dofinansowanie do remontu pomnika, który znajduje sie na wzniesieniu przy kościele. Umowa na dofinansowanie projektu, który nosi nazwę „Konserwacja i renowacja pomnika upamiętniającego ofiary I Wojny Światowej z terenu Gminy Trzciana" zostanie podpisana w dniu jutrzejszym.

Wspominamy o tym projekcie na naszej stronie, gdyż mamy swój udział w tym sukcesie. Dofinansowanie w kwocie 80.000,00 zł uzyskano m. in. dzięki zaangażowaniu księdza proboszcza, Wójta Gminy Trzciana i pracowników naszego urzędu. Środki, o których mowa powyżej pozyskano w ramach Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Zakres robót zgodnie z wnioskiem o dofinansowanie obejmuje prace konstrukcyjno-budowlane związane z remontem schodów, prace konserwatorskie pomnika oraz rewitalizację terenu zielonego wokół pomnika.

Pomnik przy kościele w Trzcianie, który upamiętnia żołnierzy poległych w I Wojnie Światowej datowany jest na 13.07.1937r. Bardzo cieszy nas fakt, że w roku obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości zostanie on odrestaurowany.

wprowadzający: A.B.