powiększ tekst A A A

środa 31.10.2018

Kategoria
Informacje Urzędu Gminy

NOWY SAMOCHÓD DLA UCZESTNIKÓW ŚDS W RDZAWIE

W ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III" w roku 2018 Gmina Trzciana uzyskała 80 000,- zł dofinansowania ze środków PFRON na realizację projektu pn. „Likwidacja barier transportowych dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie poprzez zakup 9-cio osobowego samochodu dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym na wózkach inwalidzkich".

W dniu dzisiejszym Wójt Gminy Trzciana - Józef Nowak podpisał umowę na zakup samochodu. Cena jaką osiągnięto po przeprowadzeniu przetargu na zakup pojazdu wynosi 149 998,50 zł.

Do końca stycznia 2019r. Środowiskowy Dom Samopomocy w Rdzawie otrzyma nowy samochód. Będzie to Ford Transit Custom Kombi. Samochód dostosowany zostanie do przewozu dwóch osób na wózkach inwalidzkich i wyposażony m. in. w specjalną hydrauliczną windę wewnętrzną.

Wiemy, jak bardzo ważną kwestią dla uczestników ŚDS w Rdzawie jest nowy pojazd, specjalnie dla nich przystosowany, na który z utęsknieniem czekają. Cieszy fakt, że już w niedługim czasie ich marzenie się spełni.

wprowadzający: A.B.