powiększ tekst A A A

sobota 15.12.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

JUBILEUSZE DŁUGOLETNIEGO POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO - TRZCIANA - 13.12.2018

  Corocznie Wójt Gminy i Urząd Stanu Cywilnego w Trzcianie organizują gminną uroczystość dedykowaną Złotym i Diamentowym Jubilatom z terenu gminy. Za każdym razem jest to wzruszająca uroczystość, w której biorą udział także członkowie rodzin Jubilatów oraz samorządowe władze gminy.
 Tegoroczna uroczystość zorganizowana 13 grudnia w Domu Weselnym "Arkadia" w Trzcianie byłą szczególnym przeżyciem nie tylko dla Jubilatów, ale także dla nowych władz samorządowych gminy: Przewodniczącej Rady Gminy Renaty Paruch oraz Wójta Cezarego Stawarza.
 Przybywających do sali Jubilatów i gości już w progu witała główna organizatorka uroczystości Wanda Surma - Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Trzcianie. Punktualnie o godzinie 12 Wanda Surma rozpoczęła uroczystość powitaniem i przedstawieniem Jubilatów oraz gości samorządowych. Oprócz Przewodniczącej Rady i Wójta była to Danuta Michniak-Dutkiewicz - Sekretarz Gminy Trzciana.
 Prowadząca całą uroczystość Wanda Surma poinformowała zgromadzonych, że Medal Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie został, który będzie wręczony Złotym Jubilatom, ustanowiony został ustawą z dnia 17 lutego 1960 r. Nadaje go Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły w jednym, zgodnym związku małżeńskim 50 lat. Jest dowodem uznania Państwa dla trwałości związku małżeńskiego i rodziny. W dowód szacunku i uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny - Wójt Gminy Trzciana przygotował dla Państwa Diamentowych i Złotych Jubilatów - Listy Okolicznościowe z gratulacjami i najlepszymi życzeniami.
  Zaraz potem aktu dekoracji przyznanymi Medalami, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał Wójt Gminy Trzciana Cezary Stawarz. Medale te otrzymali Państwo: Maria i Józef Dudziakowie, Maria i Stanisław Furtakowie, Zofia i Augustyn Muchowie z Kamionnej, Maria i Jan Stawarzowie z Łąkty Dolnej, Maria i Jakub Michta oraz Janina i Adam Paciorkowie z Trzciany. Natomiast mający o 10 lat większy staż małżeński Diamentowi Jubilaci Stefania i Józef Stochel z Leszczyny otrzymali od Wójta specjalny List Gratulacyjny. - Z okazji Jubileuszu 60-lecia Pożycia Małżeńskiego życzę kolejnych lat spędzonych w szczęściu, zdrowiu, wzajemnej miłości i poszanowaniu - napisał w nim Wójt Cezary Stawarz. 
 Podobne listy gratulacyjne oraz piękne bukiety kwiatów zostały wręczone wszystkim Jubilatom, a Wójtowi towarzyszyły w tej ceremonii Przewodnicząca Rady Gminy Renata Paruch, Sekretarz Gminy Danuta Michniak-Dutkiewicz. Do gratulacji i życzeń chlubnego przeżycia tak pięknej i długiej drogi życia oraz doczekania następnych Jubileuszy Małżeńskich w jak najlepszym zdrowiu - dołączyła Wanda Surma.
 Wykonanie pamiątkowych zdjęć oraz krótkie przemówienie Wójta Cezarego Stawarza i toast szampanem wzniesiony przez Przewodniczącą Rady Renatę Paruch zakończyły tę część uroczystości.
 Jej ostatni element to wspólny obiad, podczas którego Jubilaci wspominali swoje uroczystości ślubne z 1958 i 1968 roku. Różniły się bardzo od współczesnych ślubów i wesel, organizowanych chociażby w takich urokliwych, dostosowanych do uroczystości lokalach, jak trzciańska "Arkadia".

                                                         Relacja, zdjęcia, wideo, wprowadzenie: Tadeusz Olszewski

Fotogaleria >>>

Relacja wideo >>>