powiększ tekst A A A

czwartek 20.12.2018

Kategoria
Pozostałe informacje

PRZEDWIGILIJNE SPOTKANIE W ŚDS RDZAWA

  W wigilijnej atmosferze, spowodowanej śnieżną pokrywą otoczenia oraz dekoracją sali Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie, na kilka dni przed Wigilią tj. 20 grudnia 2018 roku odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe. Spotkali się tu domownicy, kadra i zaproszeni goście, w tym Wicestarosta Bocheński Ryszard Drożdżak, Elżbieta Paczyńska - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni, nowi wójtowie: Łapanowa - Andrzej Śliwa i Trzciany - Cezary Stawarz, Sekretarz Gminy Trzciana - Danuta Michniak-Dutkiewicz, pracownicy GOPS-ów w Łapanowie i Trzcianie.
 Przybyłych powitała Dyrektor ŚDS w Rdzawie - Barbara Borowiec. Po odśpiewaniu kolędy, w wigilijną atmosferę wprowadził zgromadzonych Proboszcz z Kierlikówki - Ks. Zbigniew Wachowicz przybliżając genezę Świąt Bożego Narodzenia oraz składając zgromadzonym świąteczne życzenia.
 Następnie Dyrektor ŚDS w Rdzawie - Barbara Borowiec zaprosiła zgromadzonych do oglądnięcia programu artystycznego w wykonaniu rdzawskich domowników, którzy zaprezentowali program artystyczny odwołujący się do tragicznych zdarzeń i nieludzkich zachowań, kontrastujący z wydarzeniami Nocy Betlejemskiej i tekstami śpiewanych kolęd i pastorałek, które śpiewali wszyscy uczestnicy uroczystego spotkania.
 Po zakończeniu występu głos zabrali goście. Przemawiali: Wicestarosta Ryszard Drożdżak, Wójtowie: Andrzej Śliwa i Cezary Stawarz. W ich wystąpieniach były podziękowania dla załogi ŚDS-ów, gratulacje za pięknie zaprezentowany program artystyczny oraz utrzymywanie pięknej tradycji i serdecznej atmosfery. Swoje przemienia goście kończyli życzeniami świątecznymi. Domownicy szczególnie ucieszyli się z zapowiedzi Wicestarosty o przekazaniu na początku nowego roku nowego samochodu, dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. Przybył także Św. Mikołaj, który wręczył gościom i domownikom świąteczne upominki. Na zakończenie spożyto wspólny posiłek, składający się z typowo wigilijnych potraw: Barszczu z uszkami oraz ryby z ziemniakami i kapustą.
 Tegoroczna uroczystość, podobnie jak poprzednie spotkania przedwigilijne, była radosnym oczekiwaniem na nadejście Świąt Bożego Narodzenia. Dzięki domowej atmosferze każdy uczestnik spotkania czuł się tutaj bardzo dobrze.

Fotogaleria >>>

                                                               Zdjęcia, relacja i wprowadzenie: Tadeusz Olszewski