powiększ tekst A A A

piątek 25.01.2019

Kategoria
Pozostałe informacje

RODZINNE KOLĘDOWANIE 2019r

       ,,Rodzinne kolędowanie" już po raz szósty – zgromadziło w Świetlicy Wiejskiej w Kamionnej w dniu 20 stycznia 2019r. bardzo wielu mieszkańców Kamionnej i okolicznych miejscowości. Spotkanie kolędowe rozpoczęła pani Renata Paruch , która w imieniu Koła Gospodyń i Gospodarzy ,,Gościnna Kamionna" powitała wszystkich zebranych oraz zaproszonych gości, a byli nimi: Radny Powiatu Bocheńskiego- pan Józef Mroczek z małżonką, Wójt Gminy Trzciana- pan Cezary Stawarz, Radny Gminy Trzciana – pan Stanisław Pastuszak, Sołtys wsi Kamionna- pani Krystyna Dudziak.

Kolędę rozpoczęła grupa kolędnicza ze Szkoły Podstawowej w Kamionnej, która swoim wspaniałym występem wprowadziła wszystkich w nastrój radosnego kolędowania. Nie zabrakło zabawnych scen w wykonaniu turonia i Żyda. Panowie: Władysław Mech i Stanisław Pastuszak po raz kolejny spotkali się na ,,Przystanku Podłupiska" w humorystycznej scence. Swoją obecnością zaszczycił nas również Chór Parafialny z Żegociny, który pod kierownictwem pani Małgorzaty Świątko – organistki z parafii Żegocina, zaprezentował kilka kolęd. Wielką niespodzianką tego wieczoru był występ zespołu muzycznego z Kamionki, który nadał naszej uroczystości szczególny charakter. Radość wspólnego kolędowania uświetnił występ zespołu Vox Eremi prowadzonego przez panią Renatę Paruch. Ze łzami w oczach słuchaliśmy pięknej pastorałki ,,Kolęda dla nieobecnych" w wykonaniu Wiktorii Dudziak, która przypomniała nam o tych, których zabrakło w tym roku przy wigilijnym stole oraz kolędy tytułowej ,, Tobie Mały Panie" w wykonaniu solistki Aleksandry Burkowicz, z płyty, którą w tym roku nagrała nasza schola. Dzięki wyświetlanym tekstom mogliśmy wszyscy przy akompaniamencie zespołu wspólnie kolędować.

Wójt Gminy Trzciana pan Cezary Stawarz podziękował za zaproszenie i złożył wszystkim zebranym życzenia noworoczne. Do późnych godzin nocnych rozbrzmiewał śpiew kolęd przy akompaniamencie akordeonu.

Kolędowe spotkanie to piękna tradycja wspólnego śpiewania naszych polskich kolęd i pastorałek oraz okazja do tego, aby się wspólnie spotkać. Obyśmy w tak zacnym i wielkim gronie mogli się spotkać za rok.

 

Materiał nadesłany: Kolo Gospodyń i Gospodarzy "Gościnna Kamionna"

Wprowadzenie: M.R.