powiększ tekst A A A

wtorek 05.02.2019

Kategoria
Pozostałe informacje

ZIMOWISKO 2019r

       Po raz pierwszy w tym roku w naszej gminie zostały zorganizowane przez Wójta Cezarego Stawarza ferie zimowe, które przebiegały pod hasłem ,,Superferie".

Zajęcia trwały dwa tygodnie i prowadzone były zgodnie z zaplanowanym programem. W zajęciach brało udział 122 dzieci z całej gminy. Już w pierwszy dzień ferii dzieci zostały podzielone na 8 grup. W ramach pięciogodzinnych zajęć dzieci brały udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez panie: Iwonę Koźbiał, Iwonę Dudziak, Annę Krawczyk oraz Kingę Górka, w warsztatach muzycznych prowadzonych przez nauczycielki ze szkoły muzycznej w Trzcianie: panią Ewę Mazur i Joannę Knapik oraz w warsztatach tanecznych prowadzonych przez panią Helenę Kossecką. Dużym powodzeniem cieszyły się również warsztaty z Zumby Kids prowadzone przez panią Ewę Janisz. Został także zorganizowany wyjazd do Gojump w Krakowie oraz na basen i lodowisko w Proszówkach. Nie obyło się również bez przygotowania potraw regionalnych. Dzieci wzięły udział w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez wszystkie KGW działające na terenie naszej gminy : ,, Dar serca" z Łąkty Dolnej, ,, Przyjazny Ujazd", ,, Gościnna Kamionna", ,,Mamy z pomysłem" z Kierlikówki, Stowarzyszenie ,,Aktywnych Kobiet" z Trzciany oraz ,, Śwarne Leszczynianki". Pod okiem fachowych gospodyń dzieci przygotowywały m.in. ciastka, rogaliki, faworki, babeczki, muffinki, pizzerinki, sałatkę owocową i wiele innych smakołyków. Dla przyszłych gospodyń domowych odbył się kurs zarabiania ciasta i lepienia pierogów pod bystrym okiem,, Babci Władzi" z Trzciany. Dużą atrakcją dla dzieci były gry i zabawy z harcerkami z Trzciany pod kierunkiem Tosi Banaś oraz zabawy i pląsy taneczne na zabawie karnawałowej , która prowadziła pani Kinga Górka. Dzieci brały również udział w konkursie wokalnym kolęd i pastorałek, prowadzonym przez pana Pawła Srokę. Furorę zrobił pokaz fryzjerski przygotowany i prowadzony 2- krotnie przez panią Małgorzatę Niedbach z Ujazdu. Dzieci brały udział w seansie filmowym oraz w warsztatach historyczno- podróżniczych przygotowanych przez panią Kasię Kukla z zaprzyjaźnionej grupy rekonstrukcyjnej z Nowego Wiśnicza. Miłą niespodziankę przygotowały nam panie nauczycielki i rodzice z Przedszkola w Trzcianie prezentując na scenie przedstawienie pt. ,, Jaś i Małgosia". W trakcie Superferii odbyły się   liczne zawody i turnieje sportowe m.in. Turniej piłkarski Żaków i Orlików o Puchar Przewodniczącej Rady Gminy pod bacznym okiem trenera Stanisława Tabaka oraz Gminny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta pod kierunkiem pani Beaty Pyrz, Marty Błasińskiej i pana Macieja Babrala. Dzieci miały okazję brać udział w pokazie ratownictwa medycznego prowadzonego przez strażaków z OSP w Trzcianie. Część zajęć naszego zimowiska odbywała się w budynku ZPO w Trzcianie oraz w budynku Świetlicy Gminnej, za co bardzo dziękujemy dyrektorowi ZPO - panu Andrzejowi Kąckiemu oraz kierownikowi Świetlicy Gminnej - panu Pawłowi Sroce.

Przez cały czas trwania zimowiska uczniowie korzystali z posiłków, które sami mieli okazję przygotowywać. Nie zabrakło chętnych do wzięcia udziału w różnorodnych zajęciach przygotowanych i prowadzonych przez nauczycieli oraz nasze panie  świetlicowe ( Anna Błasińska, Aleksandra Dudziak, Elżbieta Dudziak, Maria Szaraj). Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy podjęli się opieki nad dziećmi ( Maria Dudziak, Urszula Szczepanik, Wiesława Opyd, Marta Nycz, Marta Kącka, Kazimiera Wiśniewska, Ewa Gądek, Lucyna Wrona, Marta Błasińska, Beata Pyrz, Iwona Koźbiał, Kinga Górka, Bogdan Grabowski) pod kierownictwem pani Renaty Paruch.

Każdy z pewnością znalazł interesujące dla siebie zajęcia. Minione ferie dostarczyły uczestnikom zimowiska wrażeń i z pewnością pozostaną na długo w pamięci. Pozostaje tylko wierzyć, że w wakacje również uda się zorganizować taki wypoczynek dla wszystkich chętnych dzieci z Gminy Trzciana. Serdeczne podziękowania za zorganizowanie wypoczynku kierujemy pod adresem pana Wójta Cezarego Stawarza  wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia, które poświęciły swój czas i pomogły przygotować wiele ciekawych atrakcji dla dzieci. Niech każdy z Państwa czuje się doceniony i wyróżniony. Dziękujemy!

 

Materiał nadesłany: R.P.

Wprowadzenie: M.R.