powiększ tekst A A A

poniedziałek 18.02.2019

Kategoria
Pozostałe informacje

WYMIANA PIECY CO W PSP W KIERLIKÓWCE

       W czasie tegorocznych ferii w Publicznej Szkole Podstawowej w Kierlikówce wymieniono w trybie awaryjnym prawie trzydziestoletni piec gazowy na nowe kotły grzewcze w ramach zadania "Wymiana kotłów grzewczych w budynku szkolnym".

W zakresie inwestycji wykonano demontaż istniejącego kotła c.o., zamontowano dwa kotły kondensacyjne pracujące w układzie kaskadowym każdy o mocy 65 KW i dostosowano instalację technologiczną kotłowni i przewodów spalinowych do potrzeb nowych kotłów.

 

Koszt wykonanej inwestycji to kwota 34 800 zł. Dodatkowo częściowo zmodernizowano istniejącą instalację c.o. montując nowe pompy, dzięki którym nawet w najbardziej oddalonych od kotłowni pomieszczeniach uczniowie w końcu mogą odczuć ciepło.

Koszt dodatkowo zakupionej pompy to kwota 1500 zł. Obecnie trwają przygotowania do prac związanych z trzecią turą inwestycji, a mianowicie wymianą gazomierza i montażem systemu detekcji metanu.

Dyrektor PSP w Kierlikówce dziękuje firmie Invest System Sp. z. o. o. za nieodpłatne przekazanie drugiej dodatkowej pompy, systemu ociepleń rur i grzejnika oraz ich montaż.

 

Tekst: B.S.

Wprowadzenie: M.R.