powiększ tekst A A A

środa 20.02.2019

Kategoria
Pozostałe informacje

ERASMUS+ - UCZENNICE Z LESZCZYNY Z WIZYTĄ W RODGAU

 W dniach od 10 do 16 lutego 2019 roku w ramach realizacji projektu „Erasmus +"- 7 uczennic naszej szkoły uczestniczyło w wyjeździe do Rodgau: Paulina Gacek, Kinga Kruczyńska, Kornelia Chojecka, Laura Chojecka, Julia Krawczyk, Gabriela Tworzydło i Melania Wójcik oraz opiekunowie: Agnieszka Adamus - koordynator projektu i Agata Krawczyk . W spotkaniu wzięli udział nasi partnerzy z Chorwacji, Hiszpanii i Włoch.
W trakcie pobytu mieliśmy okazję zobaczyć szkołę partnerską HEINRICH BÖLL SCHULE.
 Celem spotkania była realizacja tematyki projektu „MY SKILLS, MY FUTURE". Poszczególne dni wypełnione były różnymi formami warsztatów (m. in. projektowanie ubrań, przygotowanie prezentacji tematycznych, panel solarny – obejmował on składanie modeli samochodów zasilanych energią słoneczną), zajęć lekcyjnych, grą terenową „podchody" – w trakcie, której odgadywano hasła i zagadki logiczne w lesie, wspólne gotowanie – każda grupa przygotowywała wybraną tradycyjną potrawę. W środę zostaliśmy oficjalnie powitani przez panią dyrektor tutejszej szkoły, mera Rodgau oraz panią koordynator. Jeden dzień dziewczynki spędzały z kolegami i koleżankami z Niemiec. Miały okazję sprawdzić jak wygląda dzień ich niemieckich kolegów: zajęcia w szkole, powrót do domu, posiłek w rodzinnym gronie, rozrywki, zainteresowania, a także co najważniejsze sprawdzić umiejętności komunikacji w języku angielskim z rówieśnikami.
 Popołudnia były wypełnione wycieczkami i poznawaniem niemieckiej kultury, architektury i zabytków. Mieliśmy okazję zobaczyć piękne miasteczko Seligenstadt oraz Frankfurt.
Międzynarodowe wymiany uczniowskie to bardzo ciekawe przeżycie. Możliwość poznania nowych ludzi, kultury, doskonalenia języka angielskiego, a także dobra zabawa. Tym razem również nam tego nie zabrakło. Był to czas pełen wrażeń i doświadczeń, po którym pozostanie mnóstwo pięknych wspomnień i nowych przyjaźni.
   Kolejny wyjazd zaplanowany jest w maju 2019 roku. Tym razem będzie to miasteczko Novska w Chorwacji.

 Fotogaleria >>>

                                            Materiał nadesłany: AA, opracowanie i wprowadzenie Tadeusz Olszewski