powiększ tekst A A A

piątek 22.02.2019

Kategoria
Pozostałe informacje

Wieści z ŚDS-u w Rdzawie : „kolędowo i karnawałowo”

      Jest tradycją naszego Domu wspólne kolędowanie w okresie Bożonarodzeniowym, śpiewając razem piękne polskie kolędy czujemy wyjątkową bliskość, doznajemy wielu przyjemnych doznań.
A okazji ku temu było wiele.

Stary Rok pożegnaliśmy wraz z Grupą Kolędniczą z Królówki, która zaprezentowała tradycyjny program Herodowy w pięknych oryginalnych strojach oraz doskonałym kunsztem aktorskim i wokalnym. Wspólna kolęda niosła się daleko po rdzawskich polach i lasach.

Tuż po Nowym Roku gościliśmy w Publicznej Szkole Podstawowej w Kierlikówce gdzie obejrzeliśmy ciekawą wersję jasełek z bajkowymi postaciami. Były życzenia noworoczne, poczęstunek i oczywiście wspólny śpiew kolęd i pastorałek.

„Wyśpiewać chwałę Bożej Dziecinie" - pod takim hasłem wystąpił w naszym ŚDS- ie zespół muzyczny z Rybia. Zaproszeni byliśmy też do Publicznego Przedszkola w Trzcianie, gdzie grupa sześciolatków zaprezentowała oryginalne jasełka z pięknymi układami tanecznymi i kolędami.
Kolejną okazją do wspólnych śpiewów było Spotkanie Noworoczne z udziałem rodzin uczestników ŚDS-u. Zaprezentowaliśmy gościom program artystyczny i wraz z Grupą Kolędniczą z Połomia Dużego ochoczo i donośnie śpiewaliśmy kolędy.

Trwając w karnawałowym, wesołym nastroju wybraliśmy się do kina w Bochni na komedię „Miszmasz" czyli „Kogel Mogel 3"
Szaleństwo karnawałowe miało swój kulminacyjny dzień w „Walentynki" Tego dnia nasza świetlica zamieniła się w kawiarenkę „Pod Amorem" Wszyscy Uczestnicy obdarowani zostali piernikowym sercem wręczanym przez Kupidyna oraz innymi upominkami wykonanymi w naszych pracowniach. To była niezapomniana, wspaniała zabawa z mnóstwem atrakcji, konkursów, a nawet tańców !

 

Materiał przesłany: ŚDS Rdzawa

Wprowadzenie: M.R.