powiększ tekst A A A

środa 03.04.2019

Kategoria
Pozostałe informacje

SUKCESY UCZNIÓW W POWIATOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM

 Dnia 3 kwietnia 2019 r. odbył się etap powiatowy konkursu matematycznego dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych z terenu powiatu bocheńskiego i gminy Czchów zorganizowany przez PSP nr 4 w Bochni. Gminę Trzciana reprezentowało 3 uczniów: Piotr Pawlicki i Dawid Burkowicz z PSP w Trzcianie oraz Jakub Drożdż z PSP w Leszczynie. W I etapie konkursu, który odbył się 25 marca 2019 r.w PSP w Kamionnej uczniowie zajęli następujące lokaty: I miejsce – Piotr Pawlicki /PSP w Trzcianie/, II miejsce – Dawid Burkowicz /PSP w Trzcianie/ oraz Jakub Drożdż /PSP w Leszczynie/.
 Zgodnie z regulaminem konkursu trzech najlepszych uczniów reprezentowało gminę Trzciana w II etapie konkursu, czyli etapie powiatowym.
 W konkursie na szczeblu powiatowym wzięło udział 30 uczniów, którzy rozwiązywali zadania o podwyższonym stopniu trudności, wymagające myślenia logicznego, sprawnego wykonywania działań oraz wykorzystania niekonwencjonalnych sposobów rozwiązań.
 Powiatowa Komisja Konkursowa szczegółowo oceniła sposoby rozwiązywania zadań, dokładność w zapisie formuł matematycznych i wyłoniła najlepszych matematyków powiatu bocheńskiego.
 Konkurs zakończył się sukcesem dla ucznia PSP w Leszczynie Jakuba Drożdża, który zajął III miejsce i Piotra Pawlickiego z PSP w Trzcianie, który otrzymał wyróżnienie. Do konkursu Jakuba Drożdża przygotowała wych. kl. III PSP w Leszczynie mgr Jolanta Król, a Piotra Pawlickiego i Dawida Burkowicza przygotowała wych. kl. III PSP w Trzcianie mgr Maria Pijanowska.
 Kubie, Piotrkowi i Dawidowi oraz ich Nauczycielom i Rodzicom składamy serdeczne gratulacje!!!

                                               Materiał nadesłany: AK, opracowanie i wprowadzenie: Tadeusz Olszewski

Foto relacja: