powiększ tekst A A A

sobota 13.04.2019

Kategoria
Pozostałe informacje

WIELKANOCNE SPOTKANIE W ŚDS RDZAWA

 Przedwielkanocne spotkanie kadry i uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie jest już wieloletnią tradycją tego ośrodka. Przygotowania do tego spotkania, na które zaprasza się też gości z instytucji współdziałających, trwają wiele dni. Trzeba przygotować świąteczne dekoracje, program artystyczny, potrawy...
Wreszcie przychodzi ten dzień, pełen krzątaniny, sprawdzania czy wszystko gotowe i czekania na gości. Tak też było 10 kwietnia 2019 roku, kiedy to odbyło się Przedwielkanocne Spotkanie. Przybywających gości, m. in: Wójta Łapanowa - Andrzeja Śliwę, Przewodniczącą Rady Gminy Trzciana - Renatę Paruch, Wójta Gminy Trzciana - Cezarego Stawarza, Sekretarz Gminy Trzciana - Danutę Michniak-Dutkiewicz, pracowników GOPS z Łapanowa i Trzciany powitała Kierownik ŚDS w Rdzawie - Barbara Borowiec. W swoim krótkim wystąpieniu nawiązała do zbliżających się Świąt Wielkanocnych, podkreślając ich refleksyjno - radosną atmosferę oraz zapowiadając przebieg uroczystego spotkania. O specjalnej, niosącej nadzieję i radość Świętach mówił także inny zaproszony gość - Ks. Zbigniew Wachowicz - proboszcz Parafii Kierlikówka. Zanim poświęcił pokarmy, poprowadził modlitwę za ofiary Katastrofy Smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku.
 Po krótkich wystąpieniach obu Wójtów, którzy dziękując za zaproszenia, zwrócili uwagę na staranne i pomysłowo przygotowanie tego spotkania oraz złożyli wielkanocne życzenia.
 Potem uczestnikom tego spotkania grupa uczestników z ŚDS oraz kadry zaprezentowała refleksyjny montaż słowno - muzyczny, tematycznie związany z Męką Pańską i Zmartwychwstaniem. Do śpiewanych pieśni akompaniował na gitarze pracownik ŚDS - Stefan Jaskułowski.
 Na zakończenie zaproszono wszystkich na świąteczny posiłek. Nie mogło tym razem zabraknąć jajek, chrzanu, wędlin, czyli tego wszystkiego co nierozłącznie wiąże się z polską tradycją wielkanocną. Na odchodne przekazano gościom świąteczne upominki - własnoręcznie wykonane świąteczne ozdoby.

                                     Tekst, zdjęcia, opracowanie i publikacja: Tadeusz Olszewski

 

Fotogaleria >>>