powiększ tekst A A A

poniedziałek 15.04.2019

Kategoria
Pozostałe informacje

WICEPREMIER BEATA SZYDŁO Z KRÓTKĄ WIZYTĄ W TRZCIANIE

  Dnia 14 kwietnia 2019 r. na zaproszenie Wójta Gminy Trzciana Pana Cezarego Stawarza oraz Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Trzcianie Pana Andrzeja Kąckiego Gminę Trzciana odwiedziła Pani Premier Beata Szydło.
 Pani Premier towarzyszyli również: poseł do Parlamentu Europejskiego Pan Edward Czesak, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Pan Józef Gawron oraz radny Powiatu Bocheńskiego Pan Józef Mroczek.
 W progu Świetlicy Gminnej w Trzcianie powitali ich gospodarze, w tym Wójt Gminy Trzciana Cezary Stawarz oraz Panie z Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich 'Dar Serca" z Łąkty Dolnej (Władysława Stawarz, Halina Krawczyk, Lidia Klejdysz), które wręczyły Pani Premier piękny bukiet kwiatów i pokazały stoisko ze rękodzielniczymi, świątecznymi ozdobami urządzone w holu Świetlicy.
 Okazją do złożenia wizyty była premiera spektaklu pt. „Krzyże naszego życia" wyreżyserowanego przez Panią profesor Monikę Rasiewicz, a przygotowanego przez Nieformalną Grupę Artystyczną, działającą w Gminie Trzciana.
 Przed jego rozpoczęciem widowiska o tematyce pasyjnej Gości powitali z mównicy: Pan Andrzej Kącki oraz Wójt - Pan Cezary Stawarz, który wyraził radość z przybycia tak Dostojnych Gośc. Podziękował Pani Premier za politykę prorodzinną.
 Goście przyjechali tu z 61. Konkursu Palm w Lipnicy Murowanej. Ze względu na kolejne umówione spotkanie, oglądnęli tylko pierwszy akt widowiska. W przerwie krótko przemówiła Pani Premier Beata Szydło. Pochwaliła spektakl, który dostarcza wielu przeżyć i przemyśleń oraz złożyła świąteczne życzenia. Następnie wraz z Wójtem i gośćmi udała się do położonej piętro niżej biblioteki, gdzie wpisała się do Księgi Pamiątkowej. Wójt Gminy Trzciana wręczył Pani Premier pamiątki w postaci książek, w tym "Osiem wieków Trzciany" oraz "Pamiętnik Babci Teofili", a następnie odprowadził gości do samochodu, którym odjechali na kolejne spotkanie.
 
                                                                    Tekst: Andrzej Kącki, Tadeusz Olszewski; foto i wideo: Tadeusz Olszewski
                                                                    Publikacja: Tadeusz OlszewskiFotogaleria >>>
Relacja wideo >>> wkrótce.