powiększ tekst A A A

środa 01.05.2019

Kategoria
Pozostałe informacje

VII GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY „MOJA ZIEMIA – CZYSTY ŚWIAT”

 W dniu 30 04 2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Edwarda Dembowskiego w Kierlikówce odbył się VII Gminny Konkurs Ekologiczny pt. „Moja Ziemia – Czysty Świat".
 W konkursie wzięło udział 15 uczniów klas V-VIII ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Trzciana. Uczniów i opiekunów przywitała pani dyrektor Beata Stochel życząc wszystkim uczestnikom powodzenia. W pytaniach konkursowych uczestnicy musieli wykazać się znajomością zagadnień z ekologii, ochrony przyrody i ochrony środowiska o zasięgu ogólnopolskim i światowym. Zadania konkursowe obejmowały zarówno test jednokrotnego, jak i wielokrotnego wyboru, a także zadania otwarte, schematy, rysunki i wykresy przyrodnicze.
 Wyniki konkursu: I miejsce - Emilia Rosiek / PSP Kierlikówka, II miejsce – Zofia Macheta /PSP Kierlikówka, III miejsce – Patrycja Burek/ ZPO Trzciana.
 Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Dziękujemy opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursu i zapraszamy na następny rok.

                                                                  Materiał nadesłany:
BS, opracowanie i publikacja: T. Olszewski