powiększ tekst A A A

wtorek 21.05.2019

Kategoria
Pozostałe informacje

Podsumowanie projektu „Małopolski e-Senior”

W Świetlicy wiejskiej w Łąkcie Dolnej odbyło się podsumowanie projektu „Małopolski e-Senior" realizowanego na terenie Gminy Trzciana dla osób powyżej 65 roku życia. Działania przeprowadziła Fundacja Myśli Innowacyjnejw ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, III Oś Priorytetowa Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych. Szkolenie trwało od 28 lutego do 9 maja prowadzone przez pana Dariusza Badyla.

Wszyscy uczestnicy kursu otrzymali zaświadczenia o jego ukończeniu oraz tablety na których stawiali pierwsze kroki w tematach takich jak: z tabletem i Internetem, jak ocenić wiarygodność źródeł w Internecie, moja pierwsza poczta elektroniczna, Skype –bezpłatne rozmowy z rodziną i ze znajomymi, o Facebook –serwis społecznościowy oraz wiele innych przez cały okres trwania zajęć.

Uroczystego wręczenia dokonali przedstawiciel fundacji pan Bartłomiej Perkosz oraz sołtys Łąkty Dolnej pan Roman Kędra. Podczas okolicznościowego przemówienia sołtys Roman Kędra podziękował seniorom za udział w projekcie i podkreślił, że stał się okazją nie tylko do podnoszenia kompetencji cyfrowej seniorów ale również do wspólnych spotkań i spędzania wolnego czasu.

Na zakończenie prowadzący zajęcia pan Dariusz Badyla podziękował uczestnikom kursu za zdyscyplinowanie, solidność oraz miłą atmosferę.

materiał nadesłany: E.D. wprowadzający: A.B.