powiększ tekst A A A

środa 05.06.2019

Kategoria
Pozostałe informacje

GMINNE ŚWIĘTO DZIECI W TRZCIANIE

 Tradycyjnie już z okazji Dnia Dziecka Wójt Gminy Trzciana we współpracy z Urzędem Gminy w Trzcianie, Szkółką Piłkarską "Babral&Tabak", animatorem "Orlika", strażakami z OSP Trzciana, Gminną Świetlicą w Trzcianie i Świetlicami Filialnymi oraz sponsorami postarali się o zorganizowanie niezapomnianego spotkania całych Rodzin, bo też całe rodziny bawiły się 1 czerwca 2019 r. w kompleksie rekreacyjnym w Trzcianie.
 Imprezę rozpoczęło powitanie bardzo licznie przybyłych uczestników i złożenie życzeń dzieciom przez prowadzącą to wydarzenie Panią Agnieszkę Bębenek z Urzędu Gminy w Trzcianie oraz Wójta tej Gminy - Pana Cezarego Stawarza.
Trudno wprost opisać wszystko, co działo się na obu boiskach i dwóch sąsiadujących z nimi placach. Na boisku najpierw trwały mecze młodych piłkarzy (skrzatów i żaków) ze szkółki "Babral&Tabak" z rówieśnikami z "Beskidu" Żegocina. Przeplatały je taneczne popisy dziewcząt z zespołu "Shock Dance", prowadzonego przez Panią Beatę Pyrz ze Szkoły Podstawowej w Leszczynie. Na małym boisku trwały animacje i tańce dla najmłodszych. Tuż obok prezentowany był samochód rajdowego Bartka i Grzegorza Bębenków z Bochnia także samochód strażacki OSP Trzciana, maszyny rolnicze i budowlane. Chętni dorośli i dzieci mogli przejechać się strażackim meleksem z OSP Gruszów, spróbować swoich sił w grach historycznych prowadzonych przez grupę rekonstrukcyjną z Nowego Wiśnicza. Prawie wszyscy uczestnicy imprezy pojawili się na strażackim pokazie ratownictwa drogowego (powypadkowego) w wykonaniu OSP Trzciana. Cały czas funkcjonowały: strażacki grill, stoisko z lodami i napojami, malowanie twarzy, dmuchańce: zjeżdżalnia Minionek, big ballers, ogródek grillowy. Super atrakcją był trzykrotny przelot samolotu, z którego na płytę boiska zrzucano cukierki.
Po zakończeniu meczów i wręczeniu zawodnikom medali i słodyczy , na boisku miało miejsce jeszcze wręczenie przez Wójta Gminy Cezarego Stawarza ufundowanych przez niego koszulek dla członków trzciańskich zespołów osiągających wybitne wyniki w turniejach piłki nożnej. Następnie rozpoczęły się tu rodzinne turnieje rekreacyjne: znany z telewizji Turbokozak (dla tatusiów z synami) oraz tor sprawnościowy (dla mam z dziećmi). Na innym torze rywalizowały pod kierunkiem Pana Stanisława Tracza dzieci, podzielone na kilka kategorii wiekowych.
 Tak przy świetnej pogodzie, przez kilka godzin, aktywnie i pożytecznie spędziło czas na Gminnym Dniu Dziecka kilkaset osób. Organizatorzy bardzo dziękują Państwu Magdalenie i Marcinowi Radzięta z Trzciany za sfinansowanie przelotu samolotem z cukierkami, Państwu Agacie i Dawidowi Balickim z Trzciany za dostarczenie samochodu do pokazu strażackiego, firmie Gallod z Leszczyny za zasponsorowanie części lodów, Państwu Stanisławie i Adamowi Stańdo, Panu Piotrowi Stańdo za darmowe użyczenie ławostołów, strażakom z OSP Trzciana za wykonany pokaz strażacki, strażakom z OSP Gruszów za przejażdżki z dziećmi meleksem. Podziękowania skierowane są także do Pana Mirosława Kukli z Łąkty Dolnej za udostępnione maszyny budowlane i samochody pomocy drogowej, P. Kazimierza Kołodzieja za udostępnione dwa traktory oraz P. Bartłomiejowi Bębenkowi z teamu Bartłomiej i Grzegorz Bębenek z Bochni za prezentację samochodu rajdowego oraz grupie rekonstrukcyjnej z Nowego Wiśnicza za ciekawe gry i zabawy z najmłodszymi.
 Organizatorzy tej bardzo udanej imprezy są: Agnieszka Bębenek z Urzędu Gminy w Trzcianie we współpracy z P. Stanisławem Tabakiem i P. Maciejem Babralem ze Szkółki Piłkarskiej "Babral&Tabak", animatorem "Orlika" P. Stanisławem Traczem, strażakami z OSP Trzciana, Kierownikiem Gminnej Świetlicy w Trzcianie, P. Pawłem Sroką i Świetlicami Filialnymi.

                                                                                            Relacja, foto, wideo, publikacja: Tadeusz Olszewski

Fotogaleria >>>

Relacja wideo >>>