wtorek 02.07.2019

Kategoria
Pozostałe informacje

ZNAMY FINALISTÓW XX. TURNIEJU O PUCHAR WÓJTA

W gorące niedzielne popołudnie zostały rozegrane półfinały w ramach XX. Turnieju o Puchar Wójta Gminy Trzciana. Ta edycja jest wyjątkowa, z jednej strony jubileuszowa, a w dodatku odbywająca się już za kadencji obecnego Wójta, który postanowił kontynuować tradycję swojego poprzednika. Mimo tropikalnej wręcz temperatury oba spotkania stały na bardzo wysokim poziomie i dostarczyły licznie zgromadzonym kibicom poszczególnych miejscowości nie lada emocji.

W pierwszym meczu półfinałowym zmierzyły się reprezentacje Trzciany (zwyciężyła w meczu eliminacyjnym z Łąktą Dolną 4:2) oraz Kamionnej (przystąpiła do rywalizacji od półfinału dzięki wolnemu losowi). Zdecydowanym faworytem spotkania wydawał się ten drugi zespół - nie tylko ze względu na wygranie trzech z czterech ostatnich edycji, ale również z uwagi na małą liczebność kadrową swoich rywali. Trzciana bowiem zagrała w zaledwie 11- osobowym składzie, bez rezerwowych, a dłuższą część drugiej połowy musiała radzić sobie w osłabieniu po kontuzji jednego ze swoich zawodników. Mimo to do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. W drugiej części meczu długo zanosiło się na niespodziankę. Najpierw do siatki z ok 10 metrów trafił Dawid Halota, następnie podwyższył prowadzenie wykorzystując akcję Tomasz Grabowskiego na prawym skrzydle. Tracąca siły w końcówce drużyna Trzciany nie utrzymała korzystnego wyniku i dała sobie wydrzeć zwycięstwo. Do bramki Mateusza Śliwy trafiali Mateusz Mucha i w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Paweł Dudziak. Wynik remisowy oznaczał rzuty karne, a te lepiej wykonywała Kamionna i to ona zagra w wielkim finale.

Drugi półfinał okazał się jeszcze bardziej emocjonujący i obfitujący w większą liczbę goli. Zagrały w nim zespoły Rdzawy (wyeliminowała w pierwszej rundzie Kierlikówkę po rzutach karnych, w regulaminowym czasie gry było 2:2) i Ujazdu (wygrał z Leszczyną 3:0). Ten mecz zapowiadał się na wyrównany i taki w istocie był. Z tym, że Rdzawa już od 7 minuty musiała sobie radzić w osłabieniu, gdyż czerwoną kartką za faul przed polem karnym ukarany został jeden z jej obrońców.. Mimo tak niekorzystnego obrotu spraw to ona objęła prowadzenie za sprawą Jakuba Pasionka, który ruszył sam na sam z bramkarzem Ujazdu i przerzucił nad nim piłkę w stylu Tomka Frankowskiego. Do wyrównania doprowadził Nikodem Kukla, wykorzystując swój wzrost w polu karnym, wyskoczył najwyżej i po dośrodkowaniu z rzutu wolnego skierował futbolówkę między słupki. Ostatnie słowo w tej części meczu znów należało do Rdzawy i znów do Jakuba Pasionka, tym razem przejął on piłkę dośrodkowaną ze stałego fragmentu gry z okolic środka boiska od Andrzeja Grabiasa i z bliska dał swojej drużynie zaliczkę na dalszą część meczu. Drugą połowę zawodnicy z Ujazdu rozpoczęli z animuszem i już dwie minuty po wznowieniu gry na listę strzelców bezpośrednio z rzutu wolnego wpisał się Klaudiusz Kowalczyk. Kolejnego gola zdobył starszy brat Klaudiusza - Piotr i w tym momencie to Ujazd był bliżej upragnionego awansu. Gdy wydawało się, że już nic ciekawego w tym meczu się nie wydarzy, w doliczonym czasie bramkę na 3:3 z rzutu wolnego z ok 40 metrów strzelił Nikodem Cygan. Chwilę wcześniej za taktyczny faul sędzia pokazał obrońcy Ujazdu żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną, gdyż było to jego drugie napomnienie. Sprawy awansu rozstrzygnęły się w serii jedenastek, a w nich zwyciężyli zawodnicy Ujazdu i to oni w wielkim finale za tydzień zagrają z Kamionną.

Mecze finałowe zaplanowane zostały na niedzielę, 7 lipca. O godzinie 16:00 odbędzie się mecz o 3 miejsce w turnieju pomiędzy Trzcianą a Rdzawą, natomiast finał o godzinie 18:00, w którym to Kamionna podejmie Ujazd. Serdecznie zapraszamy!