powiększ tekst A A A

poniedziałek 15.07.2019

Kategoria
Pozostałe informacje

ZWYCIĘSTWA OSP TRZCIANA W GMINNYCH ZAWODACH SPORTOWO-POŻARNICZYCH

 Co dwa lata rozgrywane są Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze, będące eliminacją do zawodów powiatowych. 14 lipca 2019 roku, przy kapryśnej pogodzie, na stadionie piłkarskim w Rdzawie o prawo reprezentowania Gminy Trzciana na zawodach powiatowych, rywalizowały dwie drużyny młodzieżowe (obie z OSP w Trzcianie) oraz siedem drużyn z grupy A (seniorzy). Wójt Gminy Trzciana Cezary Stawarz, który obserwował całe zawody postarał się także o nagrody dla najlepszych drużyn, przez co rywalizacji stawała się jeszcze bardziej emocjonująca.
 Zawody rozpoczęły się zbiórką i powitaniem drużyn przez dowódcę zawodów - Komendanta Gminnego ZOSP RP w Trzcianie - Stanisława Piaseckiego oraz Prezesa Zarządu Gminnego Oddziału ZOSP RP w Trzcianie Józefa Nowaka,  a także Wójta Gminy Cezarego Stawarza.
 W związku z silnymi opadami deszczu zawody na kilkanaście minut przerwano, ale po wznowieniu już do końca odbywało się wszystko bez przeszkód. Najpierw startowały na torze i w ćwiczeniu bojowym drużyny młodzieżowe: dziewczęca i chłopięca - obie z OSP w Trzcianie, przygotowane do zawodów przez Stanisława Gutowskiego i Bogdana Grabowskiego. Miały najtrudniejsze warunki, bo wykonywały obie konkurencje świeżo po opadach deszczu.
 Zawody, zorganizowane przez Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Trzcianie, przy współpracy z Wójtem Gminy i Komendą Powiatową PSP w Bochni, sędziowali - jako główny asp. Grzegorz Nowak, a pomagali mu strażacy - ochotnicy z Gminy Żegocina. Sekretariat prowadził mł. asp. Jarosław Jarmuła (PSP w Bochni), spikerem zawodów był Krzysztof Kącki.
 Zarówno w sztafecie pożarniczej 7 x 50, jak i ćwiczeniu bojowym rywalizacja drużyn seniorskich była zacięta i dostarczyła widzom sporo emocji. Zapadły też zaskakujące rozstrzygnięcia, zwłaszcza w tzw. bojówce. Sztafetę wygrała OSP w Kamionnej, z niewielką przewagą (0,41 s) nad Leszczyną i Rdzawą (2,44 s). Czwarta w tej konkurencji OSP Trzciana traciła już prawie 6 sekund. Piąta byłą OSP Kierlikówka, szósta OSP Ujazd i siódma OSP Łąkta Dolna.
 Rywalizacja w ćwiczeniu bojowym przyniosła duże zmiany. Rewelacyjny start zaliczyła drużyna z OSP w Trzcianie, uzyskując czas 46,30 s. Druga w tej konkurencji ekipa z OSP w Rdzawie też rozwinęła linię wodną i wykonała dwa zadania końcowe (obrócenie tarczy i strącenie pachołków) w bardzo dobrym czasie - 52,87 s. Prowadzące po pierwszej konkurencji drużyny z Kamionnej i Leszczyny osiągnęły gorsze wyniki i w rezultacie w klasyfikacji końcowej musiały oddać przodownictwo.
 Końcowe wyniki w grupie A przedstawiają się następująco:
1. miejsce i awans do zawodów powiatowych: OSP Trzciana (sztafeta - 75,08, bojówka - 46,30, wynik łączny 121,38)
2. miejsce - OSP Rdzawa (73,36, 52,87, wynik łączny 126,23)
3 miejsce - OSP Leszczyna (70,92, 64,89, wynik łączny 135,81)
4. miejsce - OSP Ujazd (78,09, 62,40, wynik łączny 140,49)
5. miejsce - OSP Kamionna (69,49 - 76,65, wynik łączny146,14)
6. miejsce - OSP Łąkta Dolna (101,83, 72,84, wynik łączny 174,67)
7. miejsce - OSP Kierlikówka (77,25, ,121,55, wynik łączny 198,80)
 Wyniki drużyn młodzieżowych OSP w Trzcianie:
a) dziewczęta - wynik łączny 975,32 pkt.,
b) chłopcy - wynik łączny 1001,21 pkt.)
 Zwycięzca w grupie A, czyli OSP Trzciana, oraz obie drużyny młodzieżowe tej samej jednostki będą więc reprezentować Gminę Trzciana na zawodach powiatowych w Nowym Wiśniczu, planowanych na trzecia niedzielę września br.
 Podczas końcowej zbiórki wyniki ogłosił sędzia główny zawodów asp. Grzegorz Nowak, a potem Prezes Zarządu Gminnego Oddziału ZOSP RP w Trzcianie - Józef Nowak i Wójt Gminy Cezary Stawarz wręczyli dyplomy i nagrody pieniężne, a zwycięzca z grupy A - OSP Trzciana odebrał jako nagrodę piłę mechaniczną.
 Podziękowania dla fundatora nagród, organizatorów zawodów, sędziów, końcowy meldunek oraz zaproszenie na strażacki poczęstunek, zakończyły te emocjonujące zawody. Zwycięzców czekają teraz kolejne treningi, aby na zawodach powiatowych wypaść jak najlepiej.

 

                                                          Relacja, zdjecia, film, publikacja: Tadeusz Olszewski

Fotogaleria - cz. 1 >>>

Fotogaleria - cz. 2 >>>

Relacja wideo >>>