powiększ tekst A A A

czwartek 17.10.2019

Kategoria
Pozostałe informacje

JESIEŃ W ŚDS RDZAWA

       9.09 i 10.09 nasi Uczestnicy już tradycyjnie udali się do Pasierbca, by u stóp Obrazu słynącego łaskami, pomodlić się we własnych intencjach. Uczestniczyliśmy też we Mszy Św. Bardzo lubimy odwiedzać to miejsce i za rok jak Bóg da znów tu powrócimy.

11.09.2019 z inicjatywy Stowarzyszenia Trzeźwości „Dom" w Jordanowie odbył się Piknik Integracyjny Osób Niepełnosprawnych, podopiecznych Środowiskowych Domów Samopomocy w Małopolsce. Czekało na nas mnóstwo atrakcji: konkursy sportowe, plener malarski, przejażdżka quadem, loteria fantowa, słodki poczęstunek oraz gorący posiłek.

24.09.2019 cała nasza społeczność wybrała się do pobliskiej Lipnicy Murowanej, gdzie zwiedziliśmy Izbę Regionalną, drewniany kościół Św. Leonarda, który wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO oraz Dwór sióstr Ledóchowskich, w którym obecnie znajduje się muzeum.

2.10.2019 to data naszej kolejnej wyprawy do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie na ponadczasową sztukę A. Fredry „Śluby panieńskie". Aktualna wciąż opowieść o odwiecznej wojnie płci, gdzie wszystkie chwyty są dozwolone. Po spektaklu udaliśmy się spacerkiem do restauracji „Stara Łaźnia" na dobry obiad.

8.10.2019 już po raz drugi gościliśmy w naszym Ośrodku Mobilną Filharmonię z Rzeszowa. Tym razem zaprezentowali nam program pt. "Piękna nasza Polska cała", skupiając się na muzyce ludowej. Muzycy przebrani w piękne i kolorowe stroje ludowe zagrali melodię, zaśpiewali pieśni i przyśpiewki. Atrakcją były wspaniałe instrumenty bardziej nam znane, jak i mniej m.in. kontrabas, diabelskie skrzypce, flet poprzeczny, akordeon i inne.

 

Materiał nadesłany: ŚDS Rdzawa

Wprowadzenie: M.R.