powiększ tekst A A A

sobota 15.02.2020

Kategoria
Informacje Urzędu Gminy

SUPERFERIE W GMINIE TRZCIANA

 Ferie zimowe za nami. Jest to wymarzony czas dla dzieci i młodzieży. Ważne, by ta oczekiwana chwila odpoczynku od nauki nie zamieniła się w nudę i bezczynność. O tym właśnie pomyśleli organizatorzy zimowiska, które miało miejsce w naszej gminie. Celem wypoczynku było przede wszystkim rozwijanie aktywności i sprawności sportowej ale również integracja uczniów.

    Pod hasłem ,, Superferie 2020” – 168 uczniów z całej gminy spędziło pierwszy tydzień zimowego wypoczynku. Zajęcia zostały tak zaplanowane , aby bez względu na wiek każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie i w sposób miły i aktywny spędzić czas. Uczestnicy mieli zapewnione II śniadanie i ciepły posiłek przez Pierożki Babci Władzi a dzięki uprzejmości dyrektora ZPO w Trzcianie mogły skorzystać z hali sportowej oraz jadalni. W tym roku zaplanowano dzieciom wyjazdy do kina w Bochni, na basen i lodowisko w Proszówkach, do parku Trampolin w Krakowie, do Historylandu w Krakowie oraz do Lililandu w Brzesku. Największą atrakcją cieszył się Gojump w Krakowie, gdzie dzieci miały możliwość sprawdzenia swojej kondycji oraz wytrwałości fizycznej.

      W sobotę na zakończenie turnusu zorganizowano dla dzieci bal karnawałowy, na którym mogli się wykazać zdolnościami kulinarnymi przygotowując z paniami z KGIG z Kamionnej, Leszczyny i Trzciany pyszne faworki i pizzerinki. Ponadto miały okazję sprawdzić swoje możliwości wokalne w konkursie karaoke. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Trzciana Cezary Stawarz, który podziękował wychowawcom i opiekunom za opiekę nad dziećmi a uczestnikom zimowiska za miło spędzony czas.

     Bardzo dziękujemy  rodzicom i Panu Wójtowi za wsparcie finansowe zimowego wypoczynku oraz nauczycielom i opiekunom sprawującym opiekę nad dziećmi a także  wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji Superferii. Niech każdy z Państwa czuje się doceniony i wyróżniony.

    Był to czas na pewno dobrze zagospodarowany. Dziękujemy dzieciom za wspólnie spędzone chwile i zapraszamy za rok! 

 

Tekst: R.P.

Wprowadzenie: M.R.