powiększ tekst A A A

środa 29.07.2020

Kategoria
Pozostałe informacje

NOWA KARETKA W TRZCIANIE

       Sprzęt zakupiono ze środków Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej dla Szpitala w Bochni a następnie karetkę zadysponowano do Trzciany.

Nowy Mercedes 319 CDI to mała intensywna terapia. Pojazd ma wszystko co potrzebne, aby pomóc pacjentowi w stanie zagrożenia życia. Ambulans jest wyposażony zgodnie z wymogami systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego m.in. w nosze, krzesło kardiologiczne, defibrylator i respirator, plecaki ratownicze i torby pediatryczne.
Dodatkowo karetka ma na pokładzie urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, które są niezwykle pomocne w trakcie akcji resuscytacyjnych. Pojazd, w związku z trwającą epidemią koronawirusa SARS-CoV-2, jest też wyposażony w fumigatory, czyli aparaturę do dezynfekcji.

Pieniądze pochodzą z Funduszy Europejskich oraz budżetów państwa i województwa.
Pomoc w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej obejmuje m.in. 120 mln zł w pakiecie medycznym dla małopolskich szpitali i jednostek zdrowia na sprzęt i wyposażenie niezbędne do skutecznej walki z pandemią. Szpital Powiatowy w Bochni otrzymał prawie 2 mln zł.

Dziękujemy serdecznie Pani Minister Józefie Szczurek-Żelazko, Panu Posłowi Stanisławowi Bukowcowi, Radnemu Wojewódzkiemu Panu Piotrowi Dziurdzi oraz Panu Staroście Adamowi Korcie.

Mamy nadzieję, że sprzęt będzie służył z pożytkiem naszym mieszkańcom.

 

Wprowadzenie: M.R.