powiększ tekst A A A

sobota 10.10.2020

Kategoria
Informacje Urzędu Gminy

Komunikat w sprawie epidemii.

W związku z trwającą epidemią proszę Mieszkańców gminy o przestrzeganie zasad zachowania się, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się choroby COVID-19.  

 

                 Osoby potrzebujące wsparcia, a pozostające w izolacji lub kwarantannie, mogą  w przypadku braku kogoś z rodziny lub znajomych - uzyskać pomoc w zakresie zrobienia zakupów produktów żywnościowych i lekarstw. Pomoc w tym zakresie zadeklarowali druhowie z Ochotniczych Straży Pozarnych  , kontakt tel. 788 099 820.   

 

       Wsparcie instytucjonalne zgodnie z obowiązującymi procedurami zapewnia w razie potrzeby GOPS w Trzcianie w uzgodnieniu z Sanepidem w Bochni. Ponadto osoby potrzebujące wsparcia psychologicznego lub pomocy pracownika socjalnego mogą kontaktować się z GOPS w Trzcianie tel. 14 6136002 w godzinach 7:30 - 15:30.

Przypominam!!! W celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się epidemii obsługa Interesantów w Urzędzie Gminy w Trzcianie odbywa się przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa (wydzielone stanowiska na parterze do obsługi Interesantów, obowiązkowe maseczki, dezynfekcja rąk, dystans społeczny).

Mając na uwadze zagrożenie epidemiczne  w trosce o Państwa bezpieczeństwo  zachęcam do zdalnej formy komunikacji.  Z trybu obsługi bezpośredniej w Urzędzie Gminy w Trzcianie powinny korzystać osoby nieposiadające możliwości załatwienia sprawy elektronicznie lub w sprawach, w których obecność jest konieczna.

Apeluję do wszystkich Mieszkańców gminy o odpowiedzialność w postępowaniu pod względem zachowywania zasad  sanitarnych i środków ostrożności zalecanych przez służby sanitarne i Ministerstwo Zdrowia.Nasze zachowanie również wpływa na rozwój sytuacji epidemiologicznej.

Proszę o zachowanie spokoju, cierpliwość i wzajemną pomoc.

 

         Zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia znajdują się pod adresem :www.gis.gov.pl oraz www.mz.gov.pl  i aktualizowane są na bieżąco.

          

Poniżej pakiet aktualnych materiałów z Ministerstwa Zdrowia.                                                                                                                    

                                                                                                           Wójt Gminy Trzciana                                                                                                                                      

                                                                                                                Cezary Stawarz

 

 

 

 

Opracowanie:JD.

Wprowadzenie: M.R.