powiększ tekst A A A

wtorek 29.12.2020

Kategoria
Informacje Urzędu Gminy

Relacja z projektu "Małopolska Olimpiada Frekwencji"

       W ramach projektu pn. „Małopolska Olimpiada Frekwencji" zorganizowanych zostało dziewięć jednodniowych wycieczek w których łącznie wzięło udział 432 dzieci z klas od I-VIII ze szkól podstawowych z terenu Gminy Trzciana.

Każda grupa miała możliwość zwiedzania Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Kolejnym punktem wycieczek był Inwałd, gdzie dzieci podziwiały budowle z całego świata w Parku Miniatur, oraz uczestniczyły w warsztatach historycznych - wykonując m.in. gliniane miseczki, świece z wosku. Na końcu mogli wyszaleć się dowoli w Lunaparku.

Wszystkie atrakcję, włącznie z transportem i gorącym posiłkiem były możliwe dzięki otrzymanej pomocy finansowej z budżetu Województwa Małopolskiego w wysokości 49 980,00 zł co z kolei zawdzięczamy wysokiej frekwencji w II turze wyborów na Prezydenta RP.
To dzięki mieszkańcom dzieci z naszej gminy miały możliwość uczestniczyć w wycieczkach.

Ze względu na coraz większe obostrzenia i nie sprzyjające warunki pogodowe, nie udało się nam zorganizować wyjazdu dla jednej z grup. Dzięki przychylności Zarządu Województwa Małopolskiego projekt zostanie wznowiony w nowym roku.

 

Wprowadzenie: M.R.