powiększ tekst A A A

środa 27.10.2021

Kategoria
Informacje Urzędu Gminy

Kontynuacja projektu "Małopolska Olimpiada Frekwencji"

Nasza Gmina w tym roku otrzymała możliwość ponownego kontynowania w projekcie pn. „Małopolska Olimpiada Frekwencji”.

W dniu 21 października br. -  79 uczniów ze szkoły podstawowej w Trzcianie wzięło udział w zorganizowanej jednodniowej wycieczce.

W programie były Wadowice gdzie dzieci zwiedziły Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II, Kościół Parafialny w którym był ochrzczony Jan Paweł II, spacerowali również po rynku oraz mieli możliwość zakupienia pamiątek i kremówek papieskich. Kolejnym punktem był Inwałd, gdzie dzieci podziwiały budowle z całego świata w Parku Miniatur, wspólnie z przewodnikiem zbudziły smoka co było dużą atrakcją, która wywołała usmiech i radość na twarzach. Dzieci brały udział również w zajeciach warsztatowych, wykonywały świeczki z plastra tłuszczu. Ostatnim punktem pobytu w Inwałdzie była zabawa w pomieszczeniu z klockami, gdzie wykazały się ogromną kreatywnością w projektowaniu pięknych budowl.

Dzieci wspominają wycieczke z wielką radością, co potwierdzają rodzice.

Bilety wstępu do Muzeum, Parku Miniatur, transport oraz drobny poczęstunek były możliwe dzięki otrzymanej pomocy finansowej z budżetu Województwa Małopolskiego w wysokości 7 297 zł co z kolei zawdzięczamy wysokiej frekwencji w II turze wyborów na Prezydenta RP. 

 

 


Wprowadzenie: M.R.