powiększ tekst A A A

środa 17.11.2021

Kategoria
Pozostałe informacje

Fotowoltaika dla przedsiębiorców z sektora MŚP

Ekodoradcy dla biznesu MCP zapraszają na bezpłatne warsztaty, które przybliżą małopolskim przedsiębiorcom tematykę fotowoltaiki, a także pomogą przystosować się do nadchodzących zmian prawnych w zakresie zasad rozliczania energii wytworzonej w mikroinstalacjach PV. Warsztaty poprowadzi niekwestionowany ekspert i działacz w dziedzinie fotowoltaiki, wykładowca akademicki, autor wielu opracowań, specjalista i praktyk w zakresie realizacji inwestycji PV.

Cel

Głównym celem szkolenia będzie zapoznanie uczestników z zagadnieniami z zakresu instalacji fotowoltaicznych, w tym m.in. z metodami poprawnego doboru instalacji do zapotrzebowania przedsiębiorstwa, etapami procesu inwestycyjnego, najczęstszymi błędami popełnianymi podczas instalacji, problemami na etapie eksploatacji oraz trwałością systemów PV. Uczestnik nabędzie wiedzę o budowie systemów fotowoltaicznych oraz zasadach ich działania, a ponadto pozna trendy i nowinki technologiczne z rynku fotowoltaicznego.

Dla kogo

Zapraszamy przedstawicieli mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa małopolskiego, zainteresowanych montażem nowej instalacji PV lub rozbudową już istniejącej.

Zainteresowanych udziałem, bardzo prosimy o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego w formie elektronicznej (do pobrania poniżej) na adres e-mail: ekodoradcy@mcp.malopolska.pl do dnia 18 listopada 2021 r.

Kiedy i gdzie

24 listopada 2021 r. o godzinie 11:00

Warsztaty odbędą się on-line, link do spotkania zostanie przesłany uczestnikom drogą mailową.

Do uczestnictwa niezbędny będzie komputer/tablet/telefon z dostępem do internetu.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o zgłoszenie jednej osoby z przedsiębiorstwa. O zakwalifikowaniu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.

Program

  • budowa systemów fotowoltaicznych (wyspowe, sieciowe, hybrydowe) i ich przeznaczenie,
  • trendy i nowości technologiczne na rynku fotowoltaicznym (moduły PV, falowniki, konstrukcje wsporcze),
  • zastosowanie magazynów energii w instalacjach PV,
  • poprawny dobór instalacji PV w przedsiębiorstwie - na co zwrócić uwagę,
  • ekonomika instalacji PV w przedsiębiorstwie,
  • etapy procesu inwestycyjnego,
  • zmiany prawne wprowadzone i projektowane w tym założenia projektowanych zmian stanu prawnego w zakresie zasad rozliczania energii wytworzonej w mikroinstalacjach PV od 2022 r.,
  • najczęściej popełniane błędy instalatorów, problemy eksploatacyjne, trwałość systemów PV,
  • na co zwracać uwagę przy wyborze firmy instalacyjnej.

Warsztaty zostaną zorganizowane w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA – „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego”.

Formularz zgłoszeniowy

 

Wprowadzenie E.R.

Foto relacja: