powiększ tekst A A A

poniedziałek 03.01.2022

Kategoria
Pozostałe informacje

Sukcesy uczennic Szkoły Muzycznej I stopnia w Trzcianie

VI International Paris Music Competition to konkurs w którym udział wzięły Julia Pruchnik i Dominika Chojecka, uczennice w klasie klarnetu u Pana mgr Rafała Gomółki, Szkoły Muzycznej I stopnia w Trzcianie.

Przygotowania do konkursu rozpoczęły już w czerwcu. Kiedy dziewczyny otrzymały materiały muzyczne adekwatne do programu wymaganego na konkursie we wrześniu. Klarnecistki ze Szkoły Muzycznej 1-go stopnia w Trzcianie rozpoczęły intensywne przygotowania konkursowe.
Program VI International Paris Music Competition obejmował Etiudę konkursową L. Kurkiewicza, oraz Fantazję i Wariacje na temat Karnawału Weneckiego - H.R Kenta.
Termin nadsyłania zgłoszeń i nagrań mijał 15 listopada, więc okres przygotowawczy dla Julii i Dominiki nie był zbyt długi. Lista uczestników konkursu była długa a same pzresłuchania przez 24-ro osobową komisję w skłąd których wchodzili wykładowcy i profesorowie z całego świata trwały nieprzerwanie miesiąc (od 1 grudnia do 1 stycznia). Po uzyskaniu informacji, iż klarnecistki przesły pierwszy etap kwalifikacyjny śledziliśmy progresję konkursową. Ostatecznie w nowy rok otrzmaliśmy miłą wiadomość o uzyskanych wysokich punktacjach konkursowych przez uczestniczki w swoich  kategoria wiekowych, co w efekcie dawało trzecie miejsce w VI Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Paryżu.

W Ogólnopolskich konkursach udział wzięły Julita Dudek, uczennica w klasie skrzypiec mgr Krzysztofa Puta.

W 2021 roku zdobyła:

II miejsce na IV Ogólnopolskim konkursie " Talenty Skrzypcowe"
III miejsce na I Ogólnopolskim konkursie " Co młodym w duszy gra?".
I miejsce na I Ogólnopolskim konkursie muzyki patriotycznej.

Wyróżnienie I stopnia na II Ogólnopolskim Konkursie Skrzypiec i Altówki Antoniego Cofalika.
W tym samym roku przeszła pozytywnie kwalifikacje do Małopolskiej Regionalnej Orkiestry Symfonicznej.
Aktualnie zajmuje zaszczytne miejsce koncertmistrzyni drugich skrzypiec.

Julita jest jedną z czterech osób z Polski, które zakwalifikowały się do udziału w Międzynarodowej Orkiestrze tworzonej z okazji Przewodniczenia Radzie Unii Europejskiej, które Francja przejmuje już 1 stycznia 2022 r.
Philharmonie de Paris podjęła się stworzenia młodzieżowej orkiestry, do której zakwalifikowanych zostało 120 młodych ludzi z 27 krajów Unii Europejskiej.
Julita swoją przygodę z muzyką w Grande Salle Pierre Boulez w Paryżu rozpocznie 21 lutego i po kilku dniach prób pod okiem profesjonalnych muzyków oraz pod dyrekcją znanych dyrygentów wystąpi podczas koncertu 26 lutego.

 

W nowym roku życzymy kolejnych osiągnięć naszym klarnecistkom i tego, aby każde kolejne było jeszcze większą motywacją do pracy i rozwoju.Wprowadzenie: M.R.