powiększ tekst A A A

niedziela 16.01.2022

Kategoria
Pozostałe informacje

Noworoczny koncert Orkiestry Dętej OSP z Leszczyny

       Jedną z najpiękniejszych polskich tradycji bożonarodzeniowych jest wspólne kolędowanie, które utrwala poczucie bliskości oraz wyzwala najbardziej pozytywne emocje.

Ta niezwykle uroczysta atmosfera i podniosły nastrój towarzyszyły podczas Noworocznego Koncertu w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Leszczyna, który odbył się 2 stycznia w kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Leszczynie oraz 6 stycznia w Bazylice Św. Mikołaja w Bochni. Orkiestrze gościnnie towarzyszył również zespół wokalny.
W ich wykonaniu publiczność usłyszała tradycyjne kolędy jak również utwory klasyczne.

Bajeczne dźwięki płynące z instrumentów zachwyciły wszystkich widzów i dostarczyły niezapomnianych wrażeń słuchowych. Publiczność nie zawiodła; gromkimi, długimi brawami na stojąco podziękowała za muzyczne wzruszenia instrumentalistom orkiestry oraz zespołu muzycznego, którzy w podziękowaniu publiczności wykonali utwór na bis.
Tak dobry kontakt artystów ze słuchaczami stanowi najlepsze podsumowanie koncertu.

Koncert orkiestry w Bazylice Św. Mikołaja w Bochni podziwiali zaproszeni goście:
Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Wicewojewoda Małopolski Ryszard Pagacz, Radny Wojewódzki Piotr Dziurdzia,
Komendant Powiatowy PSP w Bochni Robert Cieśla, Wójt Gminy Trzciana Cezary Stawarz, ks. Proboszcz Krzysztof Franczyk oraz Przewodnicząca Rady Gminy Renata Paruch, którzy byli pod wielkim wrażeniem.

Dziękujemy Pani kapelmistrz Klaudii Pietras za trud włożony w przygotowanie i opracowanie ciekawych aranżacji utworów muzycznych jak również niezliczone godziny ćwiczeń z instrumentalistami oraz gratulujemy wspaniałego występu.Wprowadzenie: M.R.