powiększ tekst A A A

środa 02.02.2022

Kategoria
Pozostałe informacje

Superferie 2022 za nami.

Wszystko co dobre, szybko się kończy, więc i ferie minęły raz dwa. Gmina Trzciana już po raz czwarty zorganizowała dzieciom wypoczynek zimowy w trakcie ferii. I choć był to czas dosyć trudny, to udało nam się dobrać taki program, aby dzieci były zadowolone.

Było to dwanaście bardzo aktywnych dni, w trakcie których nie było czasu na nudę. Każdy mógł wziąć udział w swoich ulubionych zajęciach, spróbować czegoś innego, odkryć w sobie nowe talenty i umiejętności. Celem Superferii było wypełnienie czasu wolnego dzieciom z terenu Gminy Trzciana, jak również skoordynowanie różnorodnych zajęć tak, aby były one atrakcyjne i mogło z nich skorzystać jak najwięcej osób. Centrum Kultury i Turystyki w Trzcianie pod Patronatem Wójta Gminy Trzciana Cezarego Stawarza oraz Przewodniczącej Rady Gminy Renaty Paruch przygotowało 7-dniowy wypoczynek w Zakopanem, w którym wzięło udział 90 dzieci oraz sprawdzoną propozycję w postaci 5- dniowych zajęć wyjazdowych, z których skorzystało 100 dzieci.
Zajęcia zostały tak zaplanowane, aby bez względu na wiek każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie i w sposób miły i aktywny spędzić czas. Uczestnicy mieli zapewniony ciepły posiłek przez ,,Pierożki Babci Władzi” a dzięki uprzejmości dyrektora ZPO w Trzcianie mogli skorzystać ze stołówki szkolnej.

W tym roku zaplanowano wyjazdy do Gojump w Krakowie, Lililandu w Brzesku oraz na basen w Limanowej, gdzie dzieci miały możliwość sprawdzenia swojej kondycji oraz wytrwałości fizycznej. Zrealizowano również wycieczkę do Ojcowa, w trakcie której dzieci pod okiem przewodnika zwiedziły Zamek w Pieskowej Skale oraz brały udział w ciekawych warsztatach plastycznych. Wiele radości przyniosły również warsztaty w Krakowskiej Manufakturze Czekolady, w trakcie których dzieci samodzielnie przygotowały czekoladowe niespodzianki a także zapoznały się z etapami produkcji czekolady oraz relaksowały się w kinie Bonarka na filmie ,, O czym marzą dzisiaj zwierzęta”. Był to czas na pewno dobrze zagospodarowany i o nudzie nie było mowy.

Największą jednak atrakcją i nowością na tegorocznych Superferiach był wyjazd do Zakopanego. W trakcie 7- dniowego turnusu dzieci miały zaplanowane liczne atrakcje m.in. zajęcia na stoku narciarskim pod okiem instruktora, kąpiele na basenach termalnych w Białce Tatrzańskiej i Chochołowie. Moc wrażeń dostarczył spacer z przewodnikiem górskim Doliną Kościeliska oraz spacer po Gubałówce. Uczestnicy wyjazdu podziwiali piękny zamek lodowy oraz brali udział w multimedialnej lekcji przyrody w Centrum Edukacji Przyrodniczej. Wieczorną porą był również czas na relaks w zakopiańskim kinie na filmie ,, Sing 2” oraz kulig konny w saniach z pochodniami z Zębu na Gubałówkę.

Wszystkim organizatorom tegorocznych ferii, jak również osobom wspierającym nas przy ich realizacji, składamy serdeczne podziękowania.
Bardzo dziękujemy Przewodniczącej Rady Gminy Renatacie Paruch za zaplanowanie, skoordynowanie Superferii oraz opiekę nad dziećmi.
Wójtowi Gminy Trzciana Panu Cezaremu Stawarzowi oraz rodzicom za wsparcie finansowe zimowego wypoczynku. Słowa uznania i podziękowania kierujemy do nauczycieli i opiekunów sprawujących opiekę nad dziećmi, Paniom: Maria Dudziak, Beata Pyrz, Agnieszka Zbyrowska, Anna Dziedzic, Beata Trojan, Halina Kowalczyk, Wioletta Długopolska, Anna Błasińska, Elżbieta Dudziak a także do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji Superferii. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszelką pomoc i życzliwość. Dziękujemy dzieciom za wspólnie spędzony czas i zapraszamy za rok!Wprowadzenie: M.R.