powiększ tekst A A A

czwartek 17.02.2022

Kategoria
Komunikaty, ostrzeżenia

ODBIÓR ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

       Informujemy, że w dniu 23 lutego 2022 r. (środa) zgodnie z harmonogramem odbędzie się odbiór odpadów wielkogabarytowych oraz odpadów niebezpiecznych z miejsc, z których odbierane są worki z odpadami segregowanymi, czyli „spod domów".

Odbierane będą odpady klasyfikowane jako komunalne, czyli powstające w gospodarstwach domowych (meble, zużyte opony od samochodów osobowych, zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne, zabawki ogrodowe, dywany, wykładziny itp.) oraz w ilości nie przekraczającej 2 m3 odpady budowlane i rozbiórkowe z prac remontowych prowadzonych przez mieszkańców we własnym zakresie. Gruz oraz inne odpady składające się z małych elementów należy zgromadzić w workach z wytrzymałego materiału (np. w workach rolniczych) nie przekraczających 25 kg wagi jednostkowej.

Uczulamy mieszkańców na zdarzające się incydenty niszczenia wystawionych do odbioru sprzętów elektronicznych przez osoby postronne w celu pozyskania z wnętrza cenniejszych części na sprzedaż. Zniszczone odpady tego rodzaju nie będą odbierane. Odpady rolnicze również nie będą odbierane!Wprowadzenie: M.R.