powiększ tekst A A A

piątek 08.04.2022

Kategoria
Pozostałe informacje

Wizyta uczniów szkół z terenu naszej gminy w Sejmie RP

W dniu 6 kwietnia na zaproszenie Posła na Sejm RP Wiesława Krajewskiego uczniowie wszystkich szkół z terenu gminy Trzciana wzięli udział w wycieczce do Warszawy.

Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Sejmu oraz zapoznanie uczniów z pracą posłów i senatorów, a także sprawdzenie jak funkcjonuje władza ustawodawcza w Polsce. Uczniowie zwiedzili Stare Miasto oraz Stadion Narodowy.
Pan Poseł mówił o prawach i obowiązkach parlamentarzystów. Na korytarzach sejmowych młodzież miała okazję spotkać znanych nam przede wszystkim z ekranów telewizyjnych posłów i senatorów oraz uczestniczyć w obradach sejmu.

Po zakończeniu zwiedzania Poseł Krajewski zaprosił wszystkich uczestników wycieczki na pyszny obiad wraz z deserem do Restauracji Sejmowej. Na pożegnanie uczniowie otrzymali drobne upominki. Uczestnicy wyjazdu wrócili zadowoleni i wdzięczni Posłowi na Sejm RP za zorganizowanie tak ciekawej i pouczającej wycieczki.
W wycieczce uczestniczyli również Przewodnicząca Rady Gminy Renata Paruch, Radni Gminni Stanisław Cichoń, Tadeusz Cempura oraz opiekunowie.

Wójt Gminy Trzciana Cezary Stawarz dziękuje serdecznie Panu Posłowi na Sejm RP Wiesławowi Krajewskiemu za zaproszenie i zorganizowanie wycieczki.
Wprowadzenie: M.R.