powiększ tekst A A A

piątek 10.06.2022

Kategoria
Pozostałe informacje

Dzień Mamy i Taty w ZPO w Trzcianie

       „Kocham Cię Mamo, Kocham Cię Tato!” – pod takim hasłem odbyła się uroczysta akademia w Zespole Placówek Oświatowych w Trzcianie dnia 27 maja 2022 roku. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Pani Sekretarz Gminy Trzciana mgr Wanda Surma, Ksiądz Proboszcz Władysław Midura. Bardzo licznie zgromadzili się Rodzice uczniów klas I-III. Wszystkich gości powitał Pan Dyrektor Andrzej Kącki. Kolejno życzenia z okazji Dnia Mamy i Taty złożyła Pani Sekretarz.

Następnie uczniowie klas I-III przedstawili część artystyczną, którą rozpoczęli tańcząc poloneza oraz witając zacnych gości słowami melodii: „Polonezem powitamy gości miłych, gości zacnych”. W ciepłych, pięknych słowach recytowanych wierszy wyraziły wielką miłość i szacunek do swoich Rodziców. Poszczególne klasy kolejno wkraczały na scenę, najmłodsi podkreślili jak ważnymi postaciami w ich życiu są Mama i Tata, którym starają się pomagać każdego dnia. Na scenę wjechał bajkowy pociąg. Wszystkie postacie z bajek chciały ofiarować Rodzicom same najwspanialsze rzeczy: „My obiecujemy, że tego nie zjemy, wszystkie słodycze oddamy na święto Taty i Mamy”. Pojawiła się też złota rybka, która obiecała spełniać marzenia. Krasnoludki przyniosły pudełka z życzeniem: „Radość i uśmiech”, „Miłość i zdrowie”, a Elfy z dalekiego kraju piękne bukiety kwiatów. Do wszystkich życzeń uczniowie dołączyli piosenki, których słowa zapewniały o miłości, zaufaniu i wdzięczności: „Mama to skarb największy na świecie, większego skarbu już nie znajdziecie” oraz „Tato, tato, jak to dobrze, że jesteś zawsze blisko, i że kochasz mnie”.

Występ zakończył się piękną choreografią do piosenki „Cudownych Rodziców mam” w wykonaniu klasy III, jako podziękowanie za codzienny trud i poświęcenie. Na koniec Rodzice otrzymali przygotowane przez dzieci prezenty, życzenia złożył również Pan Dyrektor Andrzej Kącki oraz Ksiądz Władysław Midura. Przy kawie i ciasteczkach Szanowni Goście wraz ze swoimi dziećmi cieszyli się ze swojego święta.

Dziękujemy za przybycie i serdecznie zapraszamy za rok!

 

Nauczyciele klas I-III

Angelina Nowak

Marta Błasińska

Maria Pijanowska

Lucyna Szpilka

Wprowadzenie: M.R.