powiększ tekst A A A

piątek 24.06.2022

Kategoria
Informacje Urzędu Gminy

ZŁOTY JUBILEUSZ MAŁŻEŃSTW

Corocznie Wójt GminyTrzciana i Urząd Stanu Cywilnego w Trzcianie organizują gminną uroczystość dedykowaną Złotym Jubilatom z terenu gminy. Za każdym razem jest to wzruszająca uroczystość, w której biorą udział także członkowie rodzin Jubilatów oraz samorządowe władze gminy.
Przybywających do sali Jubilatów i gości już w progu witała główna organizatorka uroczystości Pani Sekretarz Wanda Surma i Paulina Mech- Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Trzcianie. Punktualnie o godzinie 17:00 rozpoczęła się uroczystość. Powitano i przedstawiono Jubilatów oraz gości samorządowych: Wójta - Cezarego Stawarz, Sekretarz Gminy Trzciana- Wandę Surma oraz Przewodniczącą Rady Gminy-Renatę Paruch.
Prowadząca uroczystość poinformowała zgromadzonych, że Medal Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, który będzie wręczony Złotym Jubilatom, ustanowiony został ustawą z dnia 17 lutego 1960 r. Nadaje go Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Jest nagrodą dla osób, które przeżyły w jednym, zgodnym związku małżeńskim 50 lat. Stanowi dowód uznania Państwa dla trwałości związku małżeńskiego i rodziny. W dowód szacunku i uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny - Wójt Gminy Trzciana przygotował dla Państwa Złotych Jubilatów - Listy Okolicznościowe z gratulacjami i najlepszymi życzeniami.
Zaraz potem nastąpił akt dekoracji przyznanymi Medalami przez Prezydenta RP. Odznaczeni zostali:

Państwo Maria i Tadeusz Dębosz

Państwo Krystyna i Andrzej Dyrdał

Państwo Janina i Władysław Furtak

Państwo Cecylia i Zygmunt Stawarz

Państwo Krystyna i Adam Tatko

Na uroczystość zaproszono również Złotych Jubilatów z 2020 roku. Jubilaci, Ci co prawda zostali odznaczeni, jednak Złoty Jubileusz to jubileusz niezwykły i wymaga dostojnej uroczystości, która nie odbyła się ze względu na panującą epidemię. Państwo Helena i Tadeusz Łapaczyńscy wspólnie z Jubilatami z 2021 uczcili swój jubileusz.

Następnie wręczono listy gratulacyjne oraz piękne bukiety kwiatów wszystkim Jubilatom, a Wójtowi towarzyszyły w tej ceremonii Przewodnicząca Rady Gminy i Sekretarz Gminy.

Szanownym Jubilatom życzenia złożyli: Wójt, Sekretarz oraz Przewodnicząca Rady Gminy. Wszyscy z wielkim szacunkiem i wdzięcznością gratulowali tak pięknej postawy, podkreślając że Jubilaci stanowią wzór do naśladowania.

Wykonanie pamiątkowych zdjęć i toast szampanem zakończyły oficjalną część uroczystości.
Ostatnim elementem uroczystości był wspólny obiad, podczas którego Jubilaci wspominali swoje uroczystości ślubne z 1950 i 1951roku. Podczas rozmów przygrywała góralska muzyka, nie obyło się również bez tanecznej zabawy.

Mamy nadzieję, że ta piękna uroczystość zostanie w pamięci Naszych Szanownych Jubilatów.

 

 

Wprowadzenie E.R.